Polskie Radio
Section05
Lombardia

Mediolan. Zwiedzanie w tempie "a passo milanese"

To miasto przyciąga wielbicieli historii, fanów mody i biznesmenów z całego świata. Znajdziemy tu jedną z największych katedr, muzeum kultowych samochodów, butiki najsłynniejszych projektantów, ślady Leonarda da Vinci oraz pizzę z makiem i szczypiorkiem, której - zdaniem autorki audycji Martyny Matwiejuk - nie da się zapomnieć. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka podróże Podróże z Czwórką STYL ŻYCIA hobby Mediolan Lombardia Włochy Martyna Matwiejuk

Misja medyczna we włoskiej Lombardii. Polscy wojskowi zostaną odznaczeni

Prezydent Andrzej Duda wręczy odznaczenia kilkunastu medykom z Wojskowego Instytutu Medycznego i Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej zaangażowanym w misję medyczną we włoskiej Lombardii - poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Ceremonia odbędzie się w południe w Pałacu Prezydenckim. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda służba zdrowia pandemia COVID-19 Europa Europa Zachodnia Włochy Lombardia

"Prokuratura nie przesądza niczyjej winy". Urszula Rzepczak o przesłuchaniu premiera Włoch Guiseppe Conte

- Prokurator z Bergamo Maria Cristina Rota chciała porozmawiać z premierem, jako osobą najlepiej poinformowaną. Nie przesądza niczyjej winy, jedynie bada, kto zawinił. Sprawdza, kto miał kompetencje, żeby tę strefę zamknąć - mówiła w Polskim Radiu 24 Urszula Rzepczak, korespondentka Polsat News z Rzymu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 pandemia Włochy Unia Europejska koronawirus COVID-19 Lombardia Rzym

"Okazujemy solidarność z przyjaciółmi". Dr Paweł Kukiz-Szczuciński o misji polskich lekarzy we Włoszech

- We Włoszech jest już ponad 60 ofiar śmiertelnych wśród personelu medycznego. Dlatego choć trochę chcemy odciążyć tamtejszych lekarzy i pielęgniarki. Niezwykle istotnym celem naszej misji jest również pozyskanie informacji o tym, jak najskuteczniej zmagać się z koronawirusem - powiedział pediatra i psychiatra dr Paweł Kukiz-Szczuciński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 koronawirus Włochy Lombardia lekarz medycyna choroby zakaźne choroby płuc pandemia wirus wirusy Tadeusz Płużański ŚWIAT Europa

Codzienność szpitala w Lombardii – relacja polskiego ratownika medycznego

– Sytuacja jest dość poważna. W tej chwili tylko w Lombardii mamy ponad 7 tys. zgonów, a w całych Włoszech ofiar koronawirusa jest ponad 12 tys. To pokazuję skalę tego, z czym mierzy się ten region – mówi Michał Madej, ratownik medyczny zajmujący się koordynowaniem pomocy medycznej w Brescii, prowincji najsilniej dotkniętej epidemią.
Zobacz więcej na temat:  Trójka pomoc społeczeństwo Piotr Łodej Michał Żakowski koronawirus epidemia Włochy Lombardia służba zdrowia szpital ratownik medyczny

Koronawirus we Włoszech. Jałowiczor: odwołano nawet nabożeństwa w Środę Popielcową

- W Wenecji odwołano imprezy karnawałowe, w wielu diecezjach ogłoszono zakaz podawania ręki na znak pokoju w czasie mszy św. i wystawiania w kościołach wody święconej, a komunię podawano tylko na rękę. Od poniedziałku kilka diecezji wprowadziło zakaz celebrowania jakichkolwiek nabożeństw - powiedział publicysta tygodnika "Gość Niedzielny" Jakub Jałowiczor w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy koronawirus Lombardia