X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W krajach bałtyckich spada liczba zakażeń koronawirusem

17.05.2020 14:30
Prawie o połowę od wczoraj spadła liczba nowych przypadków koronawirusa w krajach bałtyckich. Od początku pandemii na Litwie, Łotwie i w Estonii zakażeniu uległy 4323 osoby.
Audio
  • W krajach bałtyckich 4323 przypadki SARS-Cov-2. Materiał Kamila Zalewskiego (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnePAP/EPA/Attila Balazs

W ciągu ostatniej doby władze państw bałtyckich odnotowały w sumie 22 nowe przypadki wirusa SARS-Cov-2. Najmniej w Estonii, gdzie zdiagnozowano czterech nowych zakażonych. Dotychczas patogen potwierdzono u 1774 mieszkańców, z czego 938 osób wyzdrowiało. Estonia ogłosiła, że od jutra nie będzie obowiązywał na jej terytorium stan nadzwyczajny, wprowadzony w marcu. Oznacza to złagodzenie wielu ograniczeń, ale pewne obostrzenia zostaną utrzymane jeszcze przez jakiś czas. Mieszkańców kraju w dalszym ciągu obowiązywać będzie zachowanie społecznego dystansu. Do końca czerwca nie można organizować masowych imprez, ale większość placówek usługowych, i rozrywkowych będzie mogło wznowić działalność już za 2 tygodnie.

Tymczasem na Litwie od jutra restauracje i kawiarnie będą mogły obsługiwać gości nie tylko w ogródkach kawiarnianych, ale też wewnątrz swoich lokali. Funkcjonowanie wznowią też m.in. gabinety dentystyczne. Ostatniej doby Litwini wykryli 7 nowych przypadków koronawirusa. Dotychczas patogen stwierdzono u 1541 mieszkańców kraju. Prawie tysiąc osób pokonało patogen.

Na Łotwie pozytywne wyniki testów na wirusa SARS-Cov-2 stwierdzono u 11 osób. Do tej pory zakażonych zostało 1008 osób, z czego 662 wyzdrowiały.

IAR/dad