X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Media: USA rozważają przeprowadzenie pierwszej próby nuklearnej od 1992 roku

24.05.2020 10:38
Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa rozważa przeprowadzenie pierwszej próby nuklearnej od 1992 roku, która miałaby być ostrzeżeniem dla Rosji i Chin - podaje agencja AFP. Według części mediów, są sygnały, że w ostatnich dniach USA rozpoczęły z Rosjanami rozmowy na temat negocjacji w kwestii broni jądrowej.
Próba jądrowa na atolu Bikini, 27 marca 1954
Próba jądrowa na atolu Bikini, 27 marca 1954Wikimedia Commons/domena publiczna

Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa rozważa przeprowadzenie pierwszej próby nuklearnej od 1992 roku, która miałaby być ostrzeżeniem dla Rosji i Chin - podaje w sobotę agencja AFP.

Powołując się na wysokiej rangi przedstawiciela administracji oraz dwóch byłych jej członków informację tę podał jako pierwszy w piątek dziennik "Washington Post".

Podczas narady, która miała miejsce 15 maja, administracja miała zaproponować przeprowadzenie takiej próby, w związku z tym, że Rosja i Chiny przeprowadzają podobne testy. 

Decyzja jeszcze nie zapadła

Decyzja w sprawie próby nuklearnej przez Stany Zjednoczone na razie nie zapadła - podał "Washington Post". Według rozmówcy "WP" pokazanie, że USA są w stanie "szybko" przeprowadzić próbę nuklearną byłoby dogodną taktyką negocjacyjną w chwili, gdy Waszyngton próbuje doprowadzić do podpisania trójstronnego traktatu w sprawie broni atomowej z Rosją i Chinami.

W czwartek administracja Trumpa poinformowała swoich zagranicznych partnerów o zamiarze wyjścia z traktatu o otwartych przestworzach, uzasadniając tę decyzję łamaniem układu przez Rosję.

USA opuszczają traktat INF

W ubiegłym roku Stany Zjednoczony wystąpiły z traktatu o likwidacji pocisków rakietowych średniego i pośredniego zasięgu (INF). Wycofanie się z tego porozumienia, podpisanego jeszcze w latach ZSRR, USA tłumaczyły tym, że Rosja nie stosuje się do jego zapisów i rozmieszcza pociski manewrujące 9M729. Co do tego, że Rosja łamała traktat INF zgodni są także pozostali członkowie NATO. Układ przestał obowiązywać w sierpniu ubiegłego roku.

Jak podają media w USA są sygnały,  że w ostatnich dniach Stany Zjednoczone rozpoczęły z Rosjanami rozmowy na temat nowej rundy negocjacji w sprawie zbrojeń nuklearnych.

PAP/PR24/dad