X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polscy europosłowie krytykują prezydenta Niemiec za słowa o Nord Stream 2

11.02.2021 15:41
Polscy europosłowie krytykują prezydenta Niemiec za słowa o Nord Stream 2 i zadośćuczynieniu Rosji. Anna Fotyga i Janusz Lewandowski opublikowali wpisy na Twitterze. Frank-Walter Steinmeier w jednym z wywiadów powiedział, że z powodu zbrodni popełnionych w czasie II wojny światowej Niemcy mają dług wobec Rosji i są zobowiązane do utrzymywania serdecznych z nią relacji, a gazociąg Nord Stream 2 jest jednym z ostatnich mostów między Europą a Rosją.
Audio
  • Polscy europosłowie krytykują prezydenta Niemiec za słowa o Nord Stream 2 i zadośćuczynieniu Rosji. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
Janusz Lewandowski i Anna Fotyga
Janusz Lewandowski i Anna FotygaŹródło: Komisja Europejska & twitter

Europosłanka Anna Fotyga napisała, że Nord Stream 2 jest wsparciem ekspansjonistycznych tendencji rosyjskich odwołujących się wprost do Stalina. "Pomysł uzasadnienia tego skandalicznego projektu jako zadośćuczynienie za krzywdy jest całkowitym niezrozumieniem zła, które niemiecki i sowiecki totalitaryzm wyrządziły Europie" - napisała Anna Fotyga.

Europoseł Janusz Lewandowski komentując słowa niemieckiego prezydenta zapytał co z nazistowskimi i sowieckimi okrucieństwami na Ukrainie. - Jesteśmy jej winni solidarność, a nie utratę opłat za tranzyt gazu - napisał Janusz Lewandowski.

Gazociąg Północny, poprowadzony po dnie Bałtyku łączy Rosję z Niemcami i omija Ukrainę, która jest krajem tranzytowym. Są obawy, że dokończenie drugiej nitki gazociągu może ułatwić Moskwie szantażowanie Kijowa poprzez przykręcenie kurka za gazem. Wprawdzie Rosja uciekała się do takiego szantażu w przeszłości, ale skupiała wtedy na sobie złość Europy, która otrzymywała rosyjski gaz tranzytem przez Ukrainę. Dla Polski i krajów bałtyckich gazociąg Nord Stream jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa energetycznego Unii, bo zwiększa zależność od dostaw błękitnego paliwa z Rosji.

IAR/dad

Prezydent Niemiec: Nord Stream 2 to rekompensata dla Rosji za Hitlera. Słowa wywołały burzę

10.02.2021 13:48
Ambasada Ukrainy w Berlinie wyraziła oburzenie słowami prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera o budzącym kontrowersje gazociągu Nord Stream 2. "Wątpliwe argumenty historyczne" prezydenta zostały przyjęte w Kijowie "z zaskoczeniem i oburzeniem" - napisał w oświadczeniu ambasador Andrij Melnyk.

Mateusz Morawiecki: Nord Stream 2 nie jest rekompensatą, to krok za plecami Europy

11.02.2021 11:15
Premier Mateusz Morawiecki napisał w mediach społecznościowych, że zgadza się z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem, że powojenne długi nie zostały spłacone. Odniósł się w ten sposób do słów niemieckiego prezydenta, że strona niemiecka ma do spłacenia dług za wojenne zbrodnie wobec Rosji, a gazociąg Nord Stream 2 jest "jednym z ostatnich mostów między Europą a Rosją".

Wypowiedź Steinmeiera otwiera dyskusję o zadośćuczynieniu za szkody wojenne. Wiceszef MSZ nie ma wątpliwości

11.02.2021 10:32
Wypowiedź prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera o Nord Stream 2, choć niedopuszczalna, to otwiera dyskusję o zadośćuczynieniu za nierozliczone szkody wyrządzone przez Niemcy w II wojnie światowej - powiedział wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. Wiceminister spraw zagranicznych pytany był w czwartek w Polskim Radiu 24 o wypowiedź prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera opisywaną m.in. przez dziennik "The Times". Brytyjska gazeta podała w środę, że Steinmeier ocenia, iż z powodu nazistowskich zbrodni Niemcy mają dług wobec Rosji, a gazociąg Nord Stream 2 jest jednym z ostatnich "mostów" między Europą a Rosją.