X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska i Austria chcą pomóc Słowacji w walce z koronawirusem

18.02.2021 16:35
W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną słowacki rząd wystąpił o uruchomienie unijnego mechanizmu ochrony ludności. Nasz kraj zaoferował miejsca na OIOM-ach 
Audio
  • Polska i Austria chcą pomóc Słowacji w walce z koronawirusem [posłuchaj]
Pandemia w Bratysławie na Słowacji
Pandemia w Bratysławie na SłowacjiReuters/RADOVAN STOKLASA/Forum

Polska i Austria chcą pomóc Słowacji w walce z koronawirusem. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną słowacki rząd wystąpił wczoraj o uruchomienie unijnego mechanizmu ochrony ludności. Nasz kraj zaoferował miejsca na OIOM-ach dla słowackich pacjentów.
O propozycjach pomocy napisał w mediach społecznościowych sekretarz stanu w słowackim MSZ Martin Klus. "Jesteśmy wdzięczni, bo nie minął nawet dzień, a już zwrócili się do nas nasi partnerzy i sąsiedzi, którzy sami stoją przed wieloma wyzwaniami zmagając się coraz trudniejszą sytuacją epidemiczną" - napisał Martin Klus. 

Wiceminister poinformował, że Austria zaoferowała wsparcie wojskowych medyków, natomiast Polska może przyjąć na swoje OIOM-y dwustu pacjentów ze Słowacji. Gotowość pomocy zadeklarowały także Węgry, jednak szczegóły dotyczące ewentualnego wsparcia nie są na razie znane. 

W środę słowackie ministerstwo zdrowia odnotowało ponad 2,5 tysiąca zakażeń potwierdzonych testami PCR i ponad 2 200 pozytywnych wyników testów antygenowych. Zmarły 103 osoby, a w szpitalach jest rekordowa liczba 3 886 chorych.

IAR/ks