X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Caritas Polska pomaga mieszkańcom Jemenu

23.06.2021 11:48
Trwa tam największy kryzys humanitarny na świecie, wywołany trwającą 6 lat wojną domową. Ponad 20 milionów osób potrzebuje pomocy, a co drugi Jemeńczyk nie wie, kiedy zje kolejny posiłek.
Audio
Asystent medyczny i pacjenci w przychodni w wiosce Imran
Asystent medyczny i pacjenci w przychodni w wiosce ImranCaritas Polska

Ośrodek zdrowia w Al-Qalu'a, gęsto zaludnionej dzielnicy Adenu, to jedna z czterech placówek medycznych w ogarniętym wojną domową Jemenie, wspieranych przez Caritas Polska. Tysiące mieszkańców jemeńskiej stolicy mają dzięki niej szansę na szybkie uzyskanie pomocy lekarskiej. Problemem jest jednak brak podstawowych leków.

W Jemenie spustoszenie sieje też COVID19. System opieki zdrowotnej jest niewydolny, a mieszkańcom brakuje podstawowej wiedzy dotyczącej zasad higieny. W 2020 roku w odpowiedzi na pandemię Caritas Polska dostarczyła środki higieny osobistej, takie jak maseczki, rękawiczki i żele do dezynfekcji oraz przeprowadziła szkolenia dla okolicznych mieszkańców o metodach zmniejszających ryzyko zakażenia koronawirusem.

- Sytuacja w tym kraju jest dramatyczna: głód, brak wody, brak dostępu do pomocy lekarskie, brak środków do życia – mówi szef misji Caritas Polska w Jemenie Tomasz Kania i apeluje o wsparcie finansowe. Rozmawia z nim Ewa Plisiecka.