Polskie Radio
Section05
kryzys

Bon turystyczny. Około 23 mln zł trafiło na konta przedsiębiorców

Około 23 mln zł Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał na konta przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego w ramach Polskiego Bonu Turystycznego - informuje w komunikacie ZUS prezes Zakładu profesor Gertruda Uścińska. Wsparcie otrzymało około 6 tysięcy podmiotów. Niektóre duże ośrodki otrzymały kwoty o wartości ponad 500 tysięcy złotych. Bon jest ważny do 31 marca 2022 roku i nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze.
Zobacz więcej na temat:  kryzys turystyka tarcza antykryzysowa

Trwa unijny szczyt dotyczący budżetu i funduszu odbudowy

Unijni przywódcy za zamkniętymi drzwiami w Brukseli próbują porozumieć się co do wydatków Wspólnoty w latach 2021-2027 i funduszy odbudowy po pandemii. Szczyt rozpoczął się po 10.00. Zaplanowany jest na dwa dni, ale nie wiadomo dokładnie, kiedy się skończy. Jeśli będzie szansa na porozumienie, europejscy przywódcy mogą zostać w belgijskiej stolicy nawet do niedzieli.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska budżet UE 2021-2027 koronawirus kryzys

Premier: mimo kryzysu finanse publiczne są w dobrym stanie. Dlatego możemy pomagać samorządom

Finanse publiczne, mimo kryzysu, są w bardzo dobrym stanie. To dlatego możemy zaoferować dzisiaj samorządowcom 6 mld zł, plus środki konkursowe, na realizację wielu projektów infrastrukturalnych, inwestycyjnych - mówił premier Mateusz Morawiecki w czwartek w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka GOSPODARKA finanse publiczne Mateusz Morawiecki tarcza antykryzysowa kryzys gospodarczy kryzys pandemia

Ekonomista: kandydaci są świadomi, że bez inwestycji publicznych wyjście z kryzysu będzie niemożliwe

- Silna współpraca przyszłego prezydenta z rządem będzie decydująca dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Wszyscy kandydaci są świadomi, że bez inwestycji publicznych zrealizowanie scenariusza złagodzenia i wyjścia z kryzysu po COVID-19 będzie niemożliwe - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA ekonomia kryzys koronawirus Andrzej Duda Rafał Trzaskowski GOSPODARKA gospodarka polska inwestycje