Polskie Radio
Section05
Caritas Polska

У рамках акції Caritas Polska «Пакунок для України» в Україну доставлено понад 30 тис. пакунків

Пакунки доставили до Києва та Київської області, Бучі, Вінниці, Івано-Франківська, Чернігова та Чернігівської області. На сайті Caritas Polska можна знайти детальну інформацію про те, як долучитися до цієї ініціативи
Zobacz więcej na temat:  Caritas Polska допомога

"Ukraina nie zostanie sama". Pierwsza Dama odwiedziła uchodźców podczas wielkanocnego śniadania

- Najważniejsze, że jesteśmy razem, że jesteśmy braćmi i siostrami, że możemy być tutaj wspólnie. Ukraina nie zostanie sama - podkreśliła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda podczas świątecznego śniadania z ukraińskimi gośćmi w Warszawie. W czasie wielkanocnego śniadania Pierwsza Dama wyraziła również wyrazy najgłębszego szacunku i wdzięczności wszystkim tym, którzy wykazali się tak wielkim sercem dla ukraińskich gości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Wielkanoc wiara kościół prawosławny uchodźcy Agata Kornhauser-Duda polska pomoc społeczeństwo wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe Caritas Polska Caritas

"Wyrazić wsparcie, okazać solidarność". Caritas Polska apeluje o dalszą pomoc dla Ukrainy

Caritas Polska wyraził wdzięczność za hojność Polaków, którzy na pomoc Ukrainie przekazali jak dotąd ponad 100 milionów złotych. Jak zauważył jej rzecznik Marcin Dubicki przez pierwsze tygodnie pomoc ta płynęła niezwykle obficie, jednak obecnie zmniejsza się. - Wsparcie w obliczu dramatów wojny nadal jest potrzebne - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół uchodźcy Ukraina wojna 2022 Caritas Polska Caritas

Caritas Polska dziękuje za pomoc dla Ukrainy i prosi o dalsze wsparcie

Caritas Polska dziękuje za ponad 100 milionów złotych na pomoc dla Ukrainy i prosi o dalsze wsparcie. Ponad 50 milionów złotych jest już w diecezjalnych Caritas. Środki te są pomocą dla ukraińskich uchodźców w Polsce i dla mieszkańców Ukrainy. - Dzięki ogromnej ofiarności Polaków Caritas nieustannie zwiększa skalę i zasięg pomocy, ale wsparcie w obliczu dramatów wojny jest nadal bardzo potrzebne - mówi rzecznik Caritas Polska Maciej Dubicki.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina wojna na Ukrainie Caritas Caritas Polska

Caritas Polska дякує за допомогу для України та просить подальшої підтримки

«Завдяки великій самовідданості поляків Карітас постійно збільшує масштаби та спектр допомоги, але підтримка перед обличчям трагедій війни все ще дуже потрібна», – каже Мацєй Дубицький, речник Caritas Polska
Zobacz więcej na temat:  Карітас Caritas Polska допомога Польща Україна війна

Nie ustaje polskie wsparcie dla Ukrainy. Z lubelskiego Caritasu wyjechało już 130 tirów z darami

- Od początku wojny przekazaliśmy na ukraińską stronę granicy dary za ponad 10 mln zł - powiedziała rzecznik Caritasu Archidiecezji Lubelskiej Joanna Bańczerowska. Jak dodała, na Ukrainie potrzebna jest żywność, koce oraz śpiwory, które pozwalają przetrwać w schronach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pomoc Caritas wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Caritas Polska

Rzecznik Caritas Polska: na pomoc humanitarną dla Ukrainy wydaliśmy już około 40 mln zł

- Tylko z Caritas Polska, czyli wszystkich diecezjalnych ośrodków na Ukrainę wyjechało już ponad 8 tys. ton pomocy humanitarnej. Przeliczając jest to około 500 tirów, ciężarówek, busów wysyłanych właśnie do naszego wschodniego sąsiada - powiedział Maciej Dubicki, rzecznik Caritas Polska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojna na Ukrainie wojna 2022 Caritas Caritas Polska pomoc uchodźcy Ukraina

В Варшаве прошел благотворительный концерт Польского Радио «Солидарны с Украиной. В один голос»

Все доходы от мероприятия будут направлены в благотворительную католическую организацию «Каритас», которая помогает украинцам.
Zobacz więcej na temat:  война в Украине Caritas Polska Польское Радио

"Już 200 placówek przyjęło potrzebujące rodziny". Wicedyrektor Caritas Polska o pomocy dla uchodźców

- Podzieliłabym naszą działalność na ogólnopolskie przestrzenie. Na samym początku powstały namioty nadziei na przejściach przygranicznych. Zaangażowaliśmy się także w akację przyjmowania dzieci z sierocińców prowadzonych na Ukrainie, i to jest druga część, a trzeci etap naszej pomocy ma już miejsce na samej Ukrainie - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 wicedyrektor Caritas Polska Małgorzata Jarszewska. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Caritas Polska wojna na Ukrainie wojna 2022 uchodźcy polska pomoc społeczeństwo

Wsparcie dla uchodźców z Ukrainy. Rekordowa zbiórka Caritas Polska

Caritas Polska zebrała do puszek podczas kościelnych zbiórek ponad 32 miliony złotych, które zostaną przeznaczone na wsparcie dla uchodźców z Ukrainy. Kwotę tę zebrano w Środę Popielcową oraz w niedzielę ją poprzedzającą. - To była rekordowa zbiórka - podkreślił dyrektor instytucji charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski, ks. Marcin Ilżycki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojna 2022 Ukraina Kościół Caritas Polska społeczeństwo

Caritas Polska wysłała już 150 tirów z pomocą dla Ukrainy

- Pomoc uchodźcom na granicy, przyjmowanie ukraińskich sierot, wysyłanie pomocy humanitarnej - to niektóre z form pomocy realizowane od początku wojny przez Caritas Polska. Organizacja wysłała już ponad 150 tirów z pomocą dla naszych wschodnich sąsiadów. Wsparcie realizowane jest też ciągle na granicach - mówił Maciej Dubicki z organizacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA uchodźcy polska pomoc Kościół Caritas Caritas Polska społeczeństwo wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe

«Каритас–Польша» отправила в Украину 150 большегрузных автомобилей с помощью

Благотворительная католическая организация приняла уже 900 детей-сирот и детей с ограниченными возможностями из Украины.
Zobacz więcej na temat:  Российская агрессия в Украине Caritas Polska Благотворительная акция