Polskie Radio
Section05
Caritas Polska

Dramat cywilów w Strefie Gazy. Ujawniono szokujące działania

Human Rights Watch wzywa do przeprowadzenia dochodzeń w sprawie ataków żołnierzy Izraela na pracowników organizacji pomocowych i konwoje z pomocą humanitarną w Strefie Gazy. Głód jest wykorzystywany jako metoda prowadzenia wojny w Strefie Gazy - alarmuje organizacja. Według HRW, od października 2023 roku siły izraelskie przeprowadziły co najmniej osiem ataków na konwoje i obiekty organizacji pomocowych w Strefie Gazy.
Zobacz więcej na temat:  Izrael Strefa Gazy Bliski Wschód pomoc humanitarna społeczeństwo

Brakuje żywności, leków, prądu, pracy. Caritas Polska o trudnej sytuacji Wenezuelczyków

Sytuacja wielu Wenezuelczyków jest dramatyczna - alarmuje Caritas Polska. Kraj od 2014 roku pogrążony jest w jednym z największych kryzysów ekonomiczno-społecznych naszych czasów.Brakuje żywności, leków, prądu, pracy. Najuboższym Wenezuelczykom pomaga Caritas Polska poprzez program Paczka dla Wenezueli. W jego ramach można wpłacić środki, które wesprą mieszkańców zmagającego się z kryzysem państwa.
Zobacz więcej na temat:  Wenezuela kryzys kryzys gospodarczy kryzys żywnościowy

Rusza wielka zbiórka żywności w sklepach. "Tak. Pomagam!"

Caritas Polska 8 i 9 marca organizuje w supermarketach, sieciach handlowych i w sklepach osiedlowych w całym kraju 24. zbiórkę żywności "Tak. Pomagam!". Potrzebujących będzie można także wesprzeć Blikiem. Zebrane produkty żywnościowe posłużą m.in. do przygotowania w okresie świąt posiłków i paczek dla osób ubogich, bezdomnych i starszych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Caritas żywność pomoc ubóstwo wolontariat