X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Caritas Polska

Charytatywny koncert dla Syrii. Każdy może pomóc

Polskie kolędy wybrzmią w niedzielę w Łazienkach Królewskich w Warszawie podczas charytatywnego koncertu "Polska Pomaga – Pomoc dla Syrii". - Warto okazać gest dobrej woli i wysłać choćby charytatywnego SMS-a, który wspomoże akcję - mówił ksiądz Marek Dec z Caritas Polska. Dochód z koncertu oraz z prowadzonej zbiórki SMS-owej zostanie przekazany mieszkańcom Syrii.
Zobacz więcej na temat:  akcja charytatywna Caritas Polska Syria Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Raport Caritas: wstrząsające dane z Syrii

- Brutalny konflikt w Syrii pochłonął już pół miliona ludzkich istnień - donosi Caritas Polska. Największa Polska organizacja charytatywna działająca w kraju i poza jego granicami opublikowała raport o aktualnej sytuacji w Syrii. Dokument zaprezentowano w Warszawie. Z raportu wynika, że blisko 8 spośród 13 milionów Syryjczyków pozostaje bez podstawowej pomocy humanitarnej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Syria Aleppo Wojna w Syrii Caritas Polska

Antoni Rokicki z główną nagrodą za debiut w konkursie Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka

Wczoraj w krakowskim Teatrze Groteska rozdano Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Była to VII edycja konkursu organizowanego przez Dziennikarskie Koło Naukowe UP JPII, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Gościa Niedzielnego, SDP, RKN. Antoni Rokicki ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia otrzymał główną nagrodę - Debiut publicystyczny roku za reportaż pt. "Rodzeństwo". W konkursie nagrodę w kategorii Reportaż po debiucie otrzymała też Beata Kwiatkowska z Czwórki.
Zobacz więcej na temat:  niepełnosprawność niepełnosprawni Kaszuby Caritas Caritas Polska Antoni Rokicki

Pokolenie 60 plus. Ludzie z niewykorzystanym potencjałem

W Polsce żyje ponad 9 milionów osób powyżej 60. roku życia. To namacalny dowód na to, że jesteśmy coraz starszym społeczeństwem. Niektórzy chcą pracować dalej, niestety rynek nie zawsze im sprzyja. Czy wiek pracownika może być atutem? Gośćmi Polskiego Radia 24 byli: Zofia Szweda-Lewandowska (SGH), dr Agnieszka Czerw (psycholog Uniwersytet SWPS) i prof. Andrzej Szpociński (socjolog Collegium Civitas).  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 bezrobocie bezdomność pomoc Caritas Polska senior starość

Rusza zbiórka żywności Caritas Polska "Tak, Pomagam!"

Caritas Polska organizuje czternastą zbiórkę żywności pod hasłem "Tak, Pomagam!". W piątek i sobotę wolontariusze w sklepach wielu sieci handlowych w całym kraju zbierają artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia. Chodzi o mąkę, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbatę czy słodycze, które znajdą się w świątecznych paczkach dla potrzebujących.
Zobacz więcej na temat:  Caritas Polska żywność POLSKA pomoc