X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rozpoczynają się ćwiczenia Defender Europe 2022 i Swift Response 2022 z udziałem polskich żołnierzy

01.05.2022 12:45
18 tysięcy żołnierzy z ponad 20 krajów, także z Polski, weźmie udział w rozpoczynających się dzisiaj ćwiczeniach Defender Europe 2022 oraz Swift Response 2022. Ćwiczenia odbędą się na terenie naszego kraju oraz ośmiu innych państw
Audio
  • Podpułkownik Marcel Podhorodecki, zastępca rzecznika prasowego Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych powiedział, że w ćwiczeniach Defender Europe 2022 na terenie Polski poza polskimi żołnierzami wezmą udział wojska Stanów Zjednoczonych, Francji, Szwecji, Niemiec, Danii oraz Wielkiej Brytanii [posłuchaj]
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjnePhoto: PAP/Marcin Bielecki

W Polsce będzie ćwiczyło 7 tysięcy żołnierzy, udział w ćwiczeniach weźmie 3 tysiące jednostek sprzętu.
Podpułkownik Marcel Podhorodecki, zastępca rzecznika prasowego Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych powiedział, że w ćwiczeniach Defender Europe 2022 na terenie Polski poza polskimi żołnierzami wezmą udział wojska Stanów Zjednoczonych, Francji, Szwecji, Niemiec, Danii oraz Wielkiej Brytanii. Ćwiczenie odbędzie się na poligonach w Drawsku Pomorskim, Bemowie Piskim i w Żaganiu. 

"Podczas ćwiczenia zostanie sprawdzona zdolność współpracy żołnierzy w ramach wspólnej operacji bojowej. Zrealizowane zostaną między innymi epizody taktyczne takie jak przemieszczenie na dużą odległość z pokonywaniem przeszkód wodnych. Tutaj żołnierze będą pokonywali dwie przeszkody. Najpierw Wisłę, a później rzekę Narew" - mówił Marcel Podhorodecki. 

Defender Europe to ćwiczenia międzynarodowe i cykliczne organizowane przez Amerykańskie Siły zbrojne nastawione na budowanie gotowości i współpracy między sojusznikami Stanów Zjednoczonych i NATO. Podpułkownik Marcel Podhorodecki mówił, że ćwiczenia odbywają się regularnie i nie mają związku z obecną sytuacją międzynarodową. "Zarówno ćwiczenie Defender Europe jak i Swift Response należą do serii cyklicznych szkoleń defensywnych. Nie są one wymierzone przeciwko żadnemu państwu i nie mają związku z sytuacją geopolityczną w regionie" - mówi wojskowy. Kraje biorące udział w ćwiczeniach zaczęły ich planowanie w 2021 roku.
Ćwiczenia potrwają do 27 maja.

IAR/ks