Redakcja Polska

"Wielka Brytania obiecała i wypełniła". Na Ukrainę dotarły kolejne wyrzutnie rakiet M270

12.08.2022 12:22
Zgodnie z obietnicą Wielka Brytania dostarczyła już Ukrainie dodatkowe wieloprowadnicowe wyrzutnie rakiet M270 MLRS – ogłosił w piątek ukraiński minister obrony Ołeksij Reznikow, dziękując Brytyjczykom za tę kolejną partię pomocy wojskowej.
Wielka Brytania przekazała Ukrainie wyrzutnie M270
Wielka Brytania przekazała Ukrainie wyrzutnie M270twitter.com/oleksiireznikov

Na Ukrainę dotarło kilka dodatkowych gąsienicowych wieloprowadnicowych systemów wyrzutni rakietowych (MLRS) M270 obiecanych przez Wielką Brytanię.

"Wielka Brytania obiecała, Wielka Brytania wypełniła! Dziękuję Benowi Wallace'owi i wszystkim obywatelom Wielkiej Brytanii! Wasze wsparcie jest bardzo ważne dla Ukrainy. Nasza armia umiejętnie wykorzystuje te środki na polu walk" - napisał na swoim profilu społecznościowym minister obrony Ołeksij Reznikow. Minister dodał, że wkrótce na Ukrainę dotrą kolejne - jak to ujął - "prezenty".

Kilka dni temu minister obrony Wielkiej Brytanii Ben Wallace ogłosił, że jego kraj wyśle Ukrainie trzy kolejne wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe M270, a także znaczną liczbę pocisków do nich.


PAP/dad

Norwegowie będą szkolić ukraińskich żołnierzy

12.08.2022 09:42
Norwegia dołączyła do organizowanego przez władze Wielkiej Brytanii programu szkoleń dla ukraińskich żołnierzy; pomagając Kijowowi, nasi partnerzy przyczyniają się również do zapewnienia bezpieczeństwa w całej Europie - oznajmił w czwartek wieczorem na Twitterze minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow.