Redakcja Polska

Rosja znów atakuje cywilne cele. Ostrzelali osiedla mieszkalne. Zginęła dwuletnia dziewczynka

04.06.2023 13:22
W ciągu ostatniej doby Rosjanie przeprowadzili 30 nalotów i dokonali ataków rakietowych na pozycje ukraińskich wojsk i tereny zaludnione - przekazał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. W wyniku rosyjskiego ostrzału budynku mieszkalnego w mieście Dniepr na Ukrainie zginęła dwuletnia dziewczynka - poinformował Serhij Łysak, gubernator obwodu dniepropietrowskiego.
W wyniku sobotniego ostrzału dwupiętrowy budynek częściowo się zawalił
W wyniku sobotniego ostrzału dwupiętrowy budynek częściowo się zawalił PAP/EPA/STATE EMERGENCY SERVICE / HANDOUT

W wyniku sobotniego ostrzału dwupiętrowy budynek częściowo się zawalił, uszkodzonych zostało także 10 domów prywatnych, sklep i gazociąg. Jak przekazał prezydent Wołodymyr Zełenski, pod gruzami cały czas mogą być uwięzieni ludzie. Na miejscu pracują ekipy ratunkowe.

56 ataków rakietowych

Ostatniej nocy wróg przeprowadził dwa ataki rakietowe na regiony Doniecka i Dniepropietrowska, w szczególności przy użyciu rakiet Iskander. Jeden z nich spadł na przedmieściach Dniepru - uszkodzony został dwupiętrowy budynek mieszkalny. Ponad 20 osób cywilnych zostało rannych, średnio i ciężko, są wśród nich dzieci. Ponadto przeciwnik dokonał 30 nalotów i przeprowadził 56 ataków rakietowych na pozycje naszych wojsk i tereny zaludnione - poinformowało wojsko.

Prawdopodobieństwo ataków rakietowych na całym terytorium Ukrainy pozostaje wysokie. Sztab Generalny odnotował również, że ostatniej doby lotnictwo wojsk ukraińskich przeprowadziło 11 nalotów na rejony koncentracji okupanta oraz 6 nalotów na przeciwlotnicze systemy rakietowe.

Jak napisano w raporcie, wróg nadal koncentruje swoje główne wysiłki na próbach całkowitego zajęcia obwodów ługańskiego i donieckiego. W ciągu minionej doby doszło tam do 23 starć bojowych.


IAR/dad