X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

USA: Polsko-Słowiańska Unia Kredytowa rośnie w siłę

09.07.2019 11:02
Wartość aktywów największej polskiej instytucji finansowej poza granicami kraju przekroczyła właśnie 2 mld dolarów. Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa stała się również głównym sponsorem działalności polonijnej w Stanach Zjednoczonych.
Audio
  • Polsko-Słowiańska Unia Kredytowa rośnie w siłę (Marek Wałkuski/Polskie Radio)
Nowy Jork
Nowy JorkPixabay

Unia została założona na nowojorskim Brooklynie w 1977 roku przez grupę polskich imigrantów. Po 42 latach działalności ma 19 oddziałów i jest największą etniczną instytucją finansową w Stanach Zjednoczonych.

Najbardziej licząca się instytucja finansowa w Nowym Jorku

Oprócz działalności biznesowej Unia wspiera co roku setki inicjatyw polonijnych - imprez kulturalnych, programów stypendialnych i akcji charytatywnych.

- Przede wszystkim jesteśmy instytucją finansową oferującą swoje usługi Polonii w Stanach Zjednoczonych. Jednak dzięki naszej kondycji finansowej możemy wspierać inicjatywy budujące siłę Polonii w USA - powiedział Polskiemu Radiu prezes Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej Bogdan Chmielewski.

W ubiegłym roku organizacja wsparła 480 różnych imprez polonijnych. 

Prezes Unii Kredytowej poinformował, że tej jesieni liczba członków Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej przekroczy 100 tys.

Bogan Chmielewski ocenił, że w czterech stanach, w których ma biura, czyli w Nowym Jorku, New Jersey, Pensylwanii i Illinois, Unia jest obecnie najbardziej liczącą się instytucją finansową.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: USA finanse Polonia