X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Znamy wyniki badania polskiej diaspory technologicznej

29.07.2019 13:19
W Polakach rozsianych po całym świecie, pracujących w szerokim sektorze technologicznym i startupowym, drzemie ogromny potencjał – wynika z badania "E-MIGRACJA. Polska Diaspora Technologiczna"
Audio
  • Badania dotyczące polskiej diaspory technologicznej [posłuchaj]
Natalia Mituniewicz, Fundacja PLUGin
Natalia Mituniewicz, Fundacja PLUGinFoto: Ewa Plisiecka/PRdZ

Fundacja PLUGin wraz z Muzeum Emigracji w Gdyni przedstawiła wyniki badań "E-MIGRACJA. Polska Diaspora Technologiczna". Celem projektu było zidentyfikowanie, zbadanie i opisanie polskiej „diaspory technologicznej", którą badacze nazwali “e-Migracją”. To Polacy rozsiani po całym świecie - osoby, które pracują w szeroko rozumianej branży innowacji i nowoczesnych technologii, począwszy od programistów, przez start-upowców, innowatorów, aż po np. artystów, kuratorów kultury czy biznesmenów.

Badaniem objęto Polaków, którzy wyemigrowali, osoby o polskich korzeniach oraz coraz liczniejszą grupę transmigrantów i nomadów, którzy realizują swoje kariery globalnie, ale nie podjęli decyzji o opuszczeniu kraju na stałe.

 Z badań wynika m.in., że e-Migranci czują się Polakami nawet na obczyźnie, ich wyjazd za granicę nie był spowodowany przede wszystkim chęcią zwiększenia zarobków, a powrót do kraju brany jest pod uwagę jako atrakcyjna perspektywa (o powrocie lub przeniesieniu się do Polski myśli 48,8% badanych).

- W Polakach rozsianych po całym świecie, pracujących w szerokim sektorze technologicznym i startupowym, drzemie ogromny potencjał – podsumowują autorzy badania.

Z Natalią Mituniewicz z Fundacji PLUGin rozmawia Ewa Plisiecka.