X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Brexit: ważny komunikat do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii

22.09.2019 12:57
Ambasador RP w Londynie apeluje do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii o składanie wniosków dotyczących przyznania im statusu osiedlonego. Jak podkreśla, jest on konieczny jeśli Polacy, niebędący obywatelami brytyjskimi, będą chcieli pozostać na Wyspach po brexicie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock, Marius_Comanescu

Jak przekazał ambasador Arkady Rzegocki, od 29 marca każdy obywatel mieszkający na stałe w Wielkiej Brytanii musi rejestrować się w systemie elektronicznym i uzyskać status osoby osiedlonej lub status tymczasowy jeśli chce pozostać tam po brexicie.

Rząd brytyjski informuje, że trzeba dokonać tego do końca czerwca 2021 roku lub do końca 2020 w przypadku bezumownego brexitu. Ten obowiązek dotyczy wszystkich osób niebędących obywatelami brytyjskimi, niezależnie od statusu, również rezydentów.

Tymczasem - jak wskazuje ambasada - tylko 27 proc. Polaków na wyspach złożyło wniosek o status osoby osiedlonej. Ambasador A. Rzegocki pisze, że to niepokojąco niski poziom. Jak podkreśla, to oznacza, że tysiące polskich obywateli może być narażonych na komplikacje w związku z nieuregulowanym statusem.

Informacje o procedurze uzyskania statusu osoby osiedlonej są dostępne na stronie ambasady RP w Londynie.

IAR/PAP/dad