X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Boris Johnson

Boris Johnson: Rosja zagraża Wielkiej Brytanii i Brytyjczykom

Brytyjski premier Borys Johnson powiedział w niedzielę prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi, że nie będzie normalizacji stosunków między obydwoma krajami, dopóki Moskwa nie zakończy swojej "destabilizującej działalności", która zagraża bezpieczeństwu. Oświadczenie szefa brytyjskiego rządu stoi w opozycji do ostatniego spotkania kanclerz Niemiec Angeli Merkel i Władimira Putina w Moskwie, które część niemieckich mediów uznała za sygnał świadczący o chęci powrotu do współpracy obu krajów. 
Zobacz więcej na temat:  Angela Merkel Władimir Putin Rosja Wielka Brytania Boris Johnson

Iran wychodzi z porozumienia nuklearnego. Apel Merkel, Johnsona i Macrona

Kanclerz Niemiec Angela Merkel, premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson oraz Emmanuel Macron - prezydent Francji, zaapelowali do władz Iranu o nie wycofywanie się z porozumienia nuklearnego. We wspólnym oświadczeniu wezwali, by kraj ten nie przekraczał limitów produkcji wzbogaconego uranu.
Zobacz więcej na temat:  likwidacja Ghasema Solejmaniego Stany Zjednoczone Iran Irak Bliski Wschód Emmanuel Macron Angela Merkel ŚWIAT Boris Johnson

Umowa handlowa USA - Wielka Brytania trudniejsza niż sądzono

Wielka Brytania po wyjściu z Unii Europejskiej będzie musiała ułożyć sobie na nowo stosunki gospodarcze z innymi krajami, w tym z USA. - Może być tak, że bardziej Wielka Brytania otworzy się na leki i produkty rolnicze z USA niż Stany Zjednoczone na brytyjski usługi finansowe i ubezpieczeniowe - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania USA Donald Trump Boris Johnson

Katarzyna Sobiepanek o brexicie: to będą trudne negocjacje

- Pierwsza część brexitu, czyli samo wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, najprawdopodobniej faktycznie dojdzie do skutku do 31 stycznia - mówi w "Więcej Świata" Katarzyna Sobiepanek z portalu "UKpolitics po polsku". Później rozpoczną się negocjacje z Unią Europejską. Dlaczego dla Wielkiej Brytanii będą one trudne?
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Piotr Pogorzelski Brexit Boris Johnson Wielka Brytania Unia Europejska ŚWIAT

K. Winkler: świat wraca na tory XIX-wieczne, gdzie dominują duże mocarstwa

- Coraz mniejszą rolę zaczynają odgrywać takie instytucje jak WTO czy Bank Światowy (...), a coraz ważniejsze są spotkania nieformalne, jak G7, G20 czy m.in. ASEM w Madrycie. To tam podejmowane są decyzje, ale nie przekładają się one na wiążące zobowiązania czy akty prawne - powiedział dr Krzysztof Winkler (UW) w audycji "Świata Pogląd" w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Boris Johnson Wielka Brytania Brexit Europa Unia Europejska ŚWIAT

Jacek Saryusz-Wolski: brexit zdestabilizuje Unię. Polska straci sojusznika

- O zwycięstwie Borisa Johnsona zdecydowała jego cyniczna gra. Źle się stało, wynik jest fatalny, a największym przegranym jest Polska - ocenił w rozmowie z Polskim radiem 24 Jacek Saryusz-Wolski, eurodeputowany PiS. Wyniki wyborów w Wielkiej Brytanii komentował także Krzysztof mularczyk z TVP.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Jacek Saryusz-Wolski Grzegorz Jankowski Brexit Wielka Brytania Polska w Unii Europejskiej Boris Johnson Donald Trump