Polskie Radio
Section05
Boris Johnson

Dr Eva Iszoro: w Hiszpanii zakażonych może być nawet 7 milionów osób

- Ani liczba zachorowań, ani liczba zgonów nie są w Hiszpanii realne. Nie robi się tylu testów, ile powinno się robić. Imperial College szacuje, że zakażeń może być kilka milionów - powiedziała dr Eva Iszoro, architekt z Universidad Rey Juan Carlos w Madrycie. - W ostatnią niedzielę, gdy musiałem wyjść na zewnątrz, na ulicach miasta panowała atmosfera pikniku - podkreślił z kolei Sławomir Wróbel, działacz polonijny z Londynu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Hiszpania Wielka Brytania Boris Johnson pandemia Michał Rachoń epidemia

Wielka Brytania: największa dobowa liczba zgonów na COVID-19. Boris Johnson wciąż na OIOM-ie

Kolejne 786 osób zmarło w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 6159 - poinformowało we wtorek po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia. Stan brytyjskiego premiera Borisa Johnsona jest stabilny i pozostaje on na oddziale intensywnej terapii w celu dokładnego monitorowania jego zdrowia - poinformował wieczorem jego rzecznik.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania koronawirus Boris Johnson zdrowie

Brytyjczycy walczą z koronawirusem. Zarzuty pod adresem rządu

Brytyjska królowa Elżbieta II wygłosi w niedzielę (5.04) orędzie do narodu z powodu koronawirusa. Piątek (3.04) był na Wyspach Brytyjskich najtragiczniejszy, jeśli chodzi o liczbę ofiar pandemii. Pod adresem szefa brytyjskiego rządu Borisa Johnsona są wysuwane zarzuty, że miał czas przygotować się do nadejścia COVID-19, a zignorował to niebezpieczeństwo.
Zobacz więcej na temat:  Boris Johnson koronawirus Wielka Brytania Paweł Lekki

Boris Johnson na oddziale intensywnej terapii. Są nowe informacje o stanie zdrowia brytyjskiego premiera

Nie ma zmian w stanie Borisa Johnsona - podały dwa źródła bliskie premierowi Wielkiej Brytanii, na które powołuje się Reuters. Po pogorszeniu się objawów zakażenia koronawirusem Johnson został w poniedziałek wieczorem objęty intensywną opieką medyczną.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Boris Johnson koronawirus pandemia choroba choroby zakaźne wirus wirusy zdrowie

Winkler: Brytyjczycy nieco spóźnili się z drastycznymi środkami ws. koronawirusa

- Wielka Brytania, podobnie jak reszta Europy Zachodniej, chyba nieco spóźniła się z drastycznymi środkami ograniczenia przemieszczania się - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Krzysztof Winkler z Uniwersytetu Warszawskiego. Czy po ustaniu pandemii koronawirusa należy spodziewać się politycznego trzęsienia ziemi w Europie Zachodniej?
Zobacz więcej na temat:  Paweł Lekki koronawirus Boris Johnson Wielka Brytania