Polskie Radio
Section05
Boris Johnson

"Johnson jest elastyczny i odpowiada na potrzeby chwili". Królikowska-Avis o brytyjskim lockdownie

- Brytyjczycy są tzw. drewnianymi legalistami, są propaństwowcami. Nie było też takiego lęku przed szczepionką w Wielkiej Brytanii, jak jest w Polsce - powiedziała w Polskim Radiu 24 Elżbieta Królikowska-Avis, komentując skuteczność kampanii szczepień w Wielkiej Brytanii. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Wielka Brytania Europa Boris Johnson pandemia koronawirus szczepionka COVID-19

"Odzyskaliśmy kontrolę". Boris Johnson o umowie Wielkiej Brytanii z UE

- Odzyskaliśmy kontrolę nad naszym prawem i naszym przeznaczeniem. Nad każdym najmniejszym szczegółem naszych regulacji. Od 1 stycznia będziemy poza unią celną i jednolitym rynkiem. Brytyjskie prawo tworzone będzie tylko przez brytyjski parlament, a interpretowane przez brytyjskie sądy. Jurysdykcja Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości się zakończy - powiedział brytyjski premier Boris Johnson podczas konferencji prasowej, krótko po ogłoszeniu informacji o zawarciu porozumienia z UE.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Wielka Brytania Boris Johnson Brexit handel umowa Bruksela

Nowy szczep koronawirusa uderza w Wielką Brytanię. Zwołano posiedzenie sztabu kryzysowego

Premier Boris Johnson będzie w poniedziałek przewodniczyć posiedzeniu sztabu kryzysowego (COBR) w celu omówienia spraw związanych z ruchem międzynarodowym do i z Wielkiej Brytanii. Ma to związek z decyzją wielu krajów europejskich, które wstrzymały przyjmowanie osób i towarów z Wielkiej Brytanii - w Londynie i południowo-wschodniej Anglii wykryto bowiem nowy, groźny szczep koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania Europa Boris Johnson koronawirus wirus COVID-19 gospodarka wielkiej brytanii ruch ŚWIAT

"Trudno będzie o porozumienie". Szef MSZ Irlandii o negocjacjach pomiędzy UE a Wlk. Brytanią

- Wielkiej Brytanii i UE będzie trudno osiągnąć porozumienie handlowe ciągu najbliższych 24 godzin, a całe negocjacje mogą się załamać z powodu impasu w sprawie rybołówstwa - powiedział w sobotę wieczorem irlandzki minister spraw zagranicznych Simon Coveney.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Brexit Wielka Brytania Unia Europejska Europa Irlandia Ursula von der Leyen Boris Johnson polityka

Najwyższy poziom obostrzeń w Wielkiej Brytanii na święta. "Robimy to z ciężkim sercem"

Od niedzieli - świąteczny lockdown w Londynie i południowo-wschodniej Anglii. Rząd Borisa Johnsona w ostatniej chwili wycofał się z planów, by na Boże Narodzenie pozwolić ludziom na spotkanie się w gronie maksymalnie trzech gospodarstw domowych. Ponadto wiele punktów usługowych i sklepowych będzie musiało z dnia na dzień zamknąć drzwi.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus COVID-19 Wielka Brytania Londyn Europa Boris Johnson ŚWIAT