Redakcja Polska

Para prezydencka spotkała się w niedzielę z Polonią w New Britain

22.09.2019 09:33
Od spotkania z Polonią w New Britain w stanie Connecticut Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli w niedzielę czterodniową wizytę w USA. Głównym celem wizyty jest udział polskiego przywódcy w debacie generalnej 74. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.
Audio
  • Kilkaset osób polskiego pochodzenia przyjechało dziś do New Britain w stanie Connecticut, w Stanach Zjednoczonych. Materiał Karola Surówki (IAR)
  • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna wizytę w USA. Materiał Marka Wałkuskiego (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneRoberto Galan/Shutterstock.com

Para prezydencka przyleciała do Nowego Jorku w sobotę przed północą.W poniedziałek, w przeddzień swego wystąpienia na forum Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, polski prezydent spotka się z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Strona polska liczy, że w trakcie tego spotkania zostanie podpisana deklaracja zawierająca szczegółowe ustalenia dotyczące zwiększonej obecności wojskowej USA w Polsce.

W pierwszym dniu wizyty w Stanach Zjednoczonych prezydent i pierwsza dama spotkali się z Polonią. Najpierw uczestniczyli we mszy w kościele Świętego Krzyża, a następnie spotkali się z przedstawicielami Katedry Studiów Polskich na Central Connecticut State University.

Na późniejszej uroczystości prezydent wręczył odznaczenia dla zasłużonych przedstawicieli środowiska polonijnego.

PAP/dad