X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polonia w Stanach Zjednoczonych ze wsparciem polskich władz

28.01.2020 15:00
O pozycji Polski w świecie, inwestowaniu i o nowych polonijnych projektach w Stanach Zjednoczonych dyskutowali uczestnicy Kongresu 60 milionów. Dziesiąte forum Polonii odbyło się w Miami na Florydzie. Jednym z gości Kongresu był przebywający z wizytą w Stanach Zjednoczonych minister Adam Kwiatkowski z Kancelarii Prezydenta RP.
Audio
  • Minister Adam Kwiatkowski z Kancelarii Prezydenta RP o Polonii w USA. Rozmowa Marka Wałkuskiego [posłuchaj]
Minister Adam Kwiatkowski z Kancelarii Prezydenta RP
Minister Adam Kwiatkowski z Kancelarii Prezydenta RPFoto: Twitter @Kwiatkowski_A

W Miami zakończyła się kolejna edycja Kongresu 60 milionów czyli globalnego zjazdu Polaków. Uczestnicy Kongresu -biznesmeni, liderzy Polonii i dyplomaci - wzięli udział w Balu Polonaise, który od 48 lat organizuje w Miami znana działaczka Polonijna i promotorka kultury polskiej w USA Blanca Rosenstiel.

Uczestnicy forum podkreślali, że Kongres służy budowaniu bliższych związków Polonii z krajem oraz promowaniu Polski jako kraju sukcesu gospodarczego.

Celem Kongresu 60 milionów jest integracja Polonii oraz polskich środowisk biznesowych. W Miami spotkanie odbywa się po raz trzeci. Nazwa forum odnosi się do łącznej liczby Polaków w kraju i zagranicą.

„To jest międzynarodowy projekt, który łączy przedsiębiorców polskiego pochodzenia z całego świata” - tak o kongresie 60 milionów mówił ambasador RP w Waszyngtonie Piotr Wilczek. Ambasador był honorowym gościem dziesiątego Kongresu, który odbywa się Miami. Piotr Wilczek ocenił, że w Stanach Zjednoczonych projekt Kongresu 60 milionów rozwija się znakomicie.


Jednym z gości Kongresu był przebywający z wizytą w Stanach Zjednoczonych minister Adam Kwiatkowski z Kancelarii Prezydenta RP. Z ministrem rozmawiał nasz korespondent Marek Wałkuski.