Polskie Radio
Section05
Adam Kwiatkowski

Adam Kwiatkowski: dzięki dotrzymywaniu słowa przez prezydenta wielu Polaków wróciło do kraju

Działania Andrzeja Dudy wobec Polonii były tematem, który zdominował rozmowę z Adamem Kwiatkowskim, sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta. - Spora grupa Polaków wróciła do kraju. To efekt dobrych rządów, programów społecznych oraz dotrzymywania słowa przez prezydenta - powiedział w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 Adam Kwiatkowski Polonia

Ukraina: wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego na Wołyniu

Minister Adam Kwiatkowski, sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP przebywał z wizytą na Wołyniu. W ramach Akcji Pomocy Polakom na Wschodzie prezydencki minister spotkał się z Polakami w Równem i w obwodzie wołyńskim, przekazując życzenia i upominki od Pary Prezydenckiej. Ministrowi towarzyszyli dyrektor Biura Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą Julia Altyńska-Grodecka i konsul generalny RP w Łucku Wiesław Mazur.
Zobacz więcej na temat:  Adam Kwiatkowski kancelaria prezydenta Ukraina

"Polonia dumnie podtrzymuje więź z krajem". Wizyta Adama Kwiatkowskiego w USA

- Odwiedziłem Clearwater na Florydzie po to, by spotkać się z liderami polskich organizacji, po to by z nimi porozmawiać. Cieszę się, że Polacy są dumni z tego, że tak daleko od kraju tę polskość podtrzymują - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Adam Kwiatkowski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  Polonia w USA Polonia USA Adam Kwiatkowski kancelaria prezydenta organizacje polonijne Ameryka Stany Zjednoczone Polacy za granicą Marek Wałkuski Polskie Radio 24 ŚWIAT

A. Kwiatkowski: jesteśmy winni wdzięczność kresowiakom

- Większość Polaków ma korzenie albo ma kogoś w rodzinie, kto pochodzi z Kresów. Te korzenie są w moim życiu obecne. Myślę, że polski patriotyzm jest kultywowany na całym świecie. Powinniśmy uczyć się wiary i patriotyzmu od Polaków ze wschodu - powiedział se Adam Kwiatkowskim, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 kancelaria prezydenta Adam Kwiatkowski Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Sekretarz stanu RP uczcił w Kuropatach pamięć ofiar Stalina

- Wizytą w Kuropatach na obrzeżach Mińska, gdzie w dołach śmierci spoczywają ofiary stalinowskiego NKWD, zakończył w poniedziałek swój trzydniowy pobyt na Białorusi sekretarz stanu w kancelarii prezydenta RP Adam Kwiatkowski. - Stoimy przy wejściu do miejsca, gdzie zginęły dziesiątki, a może setki tysięcy ludzi, zabitych przez system komunistyczny. Wśród nich było bardzo wielu Polaków – powiedział po złożeniu wieńców przed krzyżami w Kuropatach minister Kwiatkowski. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Raport Białoruś Związek Polaków na Białorusi Kuropaty Adam Kwiatkowski Europa

Adam Kwiatkowski: musimy pamiętać o Polakach zagranicą

- Andrzej Duda obejmując urząd prezydenta i składając przysięgę w parlamencie powiedział, że będzie działał na rzecz wszystkich Polaków, bez względu na to, gdzie mieszkają. Historia polskich mniejszości zagranicą, to jest jakaś część naszego narodowego dziedzictwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Kwiatkowski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Kwiatkowski Rzeczpospolita kancelaria prezydenta Andrzej Duda patriotyzm

Pierwsza "zakazana niedziela". Komentarze polityków

Niedziela 11 marca to pierwszy dzień, w którym zacznie obowiązywać zakaz handlu. Do sprawy tej odnieśli się goście audycji "Śniadanie w Trójce". Politycy w różny sposób komentowali obowiązujące przepisy, ale zgadzali się, że z pewnością zakaz handlu w niektóre niedziele wpłynie na codzienne życie Polaków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA handel Beata Michniewicz Rafał Grupiński Jarosław Kalinowski Grzegorz Długi Adam Szłapka Michał Dworczyk Adam Kwiatkowski

Sprawa TW "Wolfganga". Ambasador powinien podać się do dymisji?

W poznańskim IPN udostępniono tęczkę personalną TW "Wolfganga" - Andrzeja Przyłębskiego, ambasadora Polski w Berlinie. O tej sprawie rozmawiali goście audycji "Śniadanie w Trójce".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Adam Kwiatkowski Katarzyna Lubnauer Grzegorz Długi Rafał Grupiński Jarosław Kalinowski Ryszard Czarnecki lustracja służba bezpieczeństwa Sąd Najwyższy IPN Donald Tusk Jacek Saryusz-Wolski Rada Europejska

"Nowa ustawa o TK nie przyniesie końca sporom"

Prezes Andrzej Rzepliński apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy, by nie podpisywał ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Zmiany jakie wprowadza nowe prawo o TK oceniali politycy, goście "Śniadania w Trójce". Nowoczesna i PSL już szykują wniosek o zbadanie konstytucyjności nowych przepisów.
Zobacz więcej na temat:  Adam Kwiatkowski Beata Michniewicz Jarosław Kalinowski Jarosław Sellin Katarzyna Lubnauer Rafał Grupiński Sejm Stanisław Tyszka Trójka Trybunał Konstytucyjny

Atak w Monachium."Terroryzm się intensyfikuje"

W Monachium w wyniku strzelaniny w centrum handlowym zginęło co najmniej 10 osób. Na razie nie wiadomo, jakie były motywy sprawcy. Politycy, goście "Śniadania w Trójce" zgadzali się, że w ostatnim czasie w Europie coraz więcej mamy przypadków brutalnych aktów terroru.
Zobacz więcej na temat:  Adam Kwiatkowski Beata Michniewicz Jarosław Kalinowski Jarosław Sellin Katarzyna Lubnauer Monachium Rafał Grupiński Stanisław Tyszka terroryzm Trójka