X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kierunek: Polska. Rodzinny powrót z Niemiec

26.02.2020 20:57
Szybko zrozumieliśmy, że niezależnie od statusu materialnego, tęsknota za ojczyzną pozostaje. Towarzyszyła nam przez cały pobyt za granicą. I wiedzieliśmy, że do Polski wrócimy - opowiadają Iwona i Robert Hyllus
Audio
Iwona i Robert Hyllus na wakacjach w Grecji
Iwona i Robert Hyllus na wakacjach w Grecjifoto: Iwona i Robert Hyllus

Ona wyjechała do Niemiec Zachodnich jako kilkunastoletnia dziewczynka. On jako prawie dwudziestoletni młodzieniec. Poza Polską spędzili blisko 30 lat. Większość dorosłego życia.

Poznali się na emigracji, założyli rodzinę. „Polską rodzinę” – jak podkreślają Iwona i Robert. „Wychowywaliśmy nasze dzieci na świadomych swojego pochodzenia młodych ludzi. Dla nas i dla nich był to naturalny proces, nauka języka, kultury i historii kraju, z którego pochodzą ich rodzice. Wiedzieliśmy kim jesteśmy i chcieliśmy to przekazać naszym dzieciom” – opowiadają goście audycji „Kierunek: Polska”.

Europa Zachodnia w latach 80-tych dla młodego emigranta była szansą na ekonomiczny sukces. „Szybko zrozumieliśmy, że niezależnie od statusu materialnego, tęsknota za ojczyzną pozostaje. Towarzyszyła nam przez cały pobyt za granicą. I wiedzieliśmy, że do Polski wrócimy” – przekonują reemigranci.

O wyjeździe za granicę z rodzicami i powrocie do Polski z własnymi dziećmi opowiadają Iwona i Robert Hyllus.

Zaprasza Małgorzata Frydrych.