X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polacy w Brazylii zaangażowali się w akcję #Polonia4Neighbours

29.06.2020 15:08
Społeczność polonijna w Goianii zorganizowała między innymi zbiórkę artykułów żywnościowych, maseczek oraz środków czystości. Zebrane materiały zostały rozdystrybuowane wśród najbardziej potrzebujących.
Audio
  • Z Martą Olkowską, konsul generalną RP w Kurytybie, rozmawiała Maria Wieczorkiewicz [posłuchaj]
Polacy w Brazylii, zaangażowani w akcję Polonia4Neighbours
Polacy w Brazylii, zaangażowani w akcję #Polonia4Neighbours Foto: Twitter/MSZ

Przy wsparciu placówki lokalne środowisko polonijne w Goianii, będące największym skupiskiem osób polskiego pochodzenia w tutejszym okręgu konsularnym, zorganizowało zbiórkę podstawowych artykułów żywnościowych, maseczek oraz środków czystości. Zebrane materiały zostały rozdystrybuowane wśród najbardziej potrzebujących przez polonijną rodzinę Wilk z Goianii, we współpracy z polskim księdzem Czesławem Kolpą z lokalnej parafii w miasteczku Nova Veneza.

Przedstawiciel Polonii w São Paulo, dr Sidney Klajner, kierujący cenionym szpitalem Hospital Israelita Albert Einstein w São Paulo zgodził sie nagrać dla nas krótkie wideo w tym trudnym czasie walki z pandemią COVID-19. Szpital Albert Einstein to jedna z najbardziej prestiżowych placówek służby zdrowia w Brazylii, centrum badań medycznych oraz najważniejszy lokalny ośrodek walki z pandemią COVID-19, który jako pierwszy przeprowadził testy na coronavirusa w Brazylii. Dyrektor szpitala dr Klajner jest często obecny w wywiadach medialnych, reprezentując kierowany przez siebie szpital. Jest wnukiem Polaków pochodzenia żydowskiego, przybyłych do Brazylii w latach 30 XX wieku. Pomimo, że jest osobą bardzo zajętą, znalazł chwilę czasu i zgodził się na krótkie nagranie wideo z poparciem dla #Polonia4Neighbours oraz przesłaniem solidarności w dobie pandemii.

Z Martą Olkowską, konsul generalną RP w Kurytybie, rozmawiała Maria Wieczorkiewicz.


Źródło: MSZ/ho