X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rekordowa frekwencja wśród Polaków w Niemczech

13.07.2020 11:08
Druga tura wyborów prezydenckich cieszyła się rekordowo dużym zainteresowaniem Polaków mieszkających lub przebywających w Niemczech. Nasi rodacy głosowali w piętnastu obwodach, utworzonych w Berlinie, w Hamburgu, Kolonii i w Monachium.
Audio
  • Rekordowa frekwencja wśród Polaków w Niemczech. Relacja Waldemara Maszewskiego (IAR)
Wybory prezydenckie 2020 - II tura
Wybory prezydenckie 2020 - II turaPAP/Leszek Szymański

Głosowanie w II turze wyborów prezydenckich wśród Polaków głosujących w Niemczech wygrał Rafał Trzaskowski. Jak wynika z opublikowanych przez PKW rezultatów, kandydat zdobył 77,3 proc. z ponad 69 tys. oddanych tam głosów. Zagłosowało 83 proc. uprawnionych.

Rafał Trzaskowski zdobył w Niemczech 53 889 głosów, a prezydent Andrzej Duda - 15 847.

Do 15 komisji utworzonych w polskich placówkach dyplomatycznych w Berlinie, Hamburgu, Monachium i Kolonii wpłynęło 69 966 ważnych kart wyborczych spośród 84 215 zarejestrowanych wyborców, z czego 230 było głosami nieważnymi. Frekwencja wyniosła więc 83,08 proc, i była niższa od tej z pierwszej tury, kiedy do komisji wróciły karty 85,8 proc. zapisanych wyborców.

Największa frekwencja była w komisji Berlin II - 87,2 proc, najniższa w Kolonii V - 78,23 proc. We wszystkich komisjach wygrał kandydat opozycji. 

IAR/dad