X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Niepokojący stan zdrowia Andrzeja Poczobuta

16.06.2021 11:34
Uwięzionemu w białoruskim areszcie polskiemu działaczowi społecznemu i dziennikarzowi Andrzejowi Poczobutowi potrzebna jest pomoc lekarska.
Audio
  • Białoruś: zaniepokojenie stanem zdrowia Andrzeja Poczobuta [posłuchaj]
Andrzej Poczobut
Andrzej Poczobut PAP/Artur Reszko

Informują o tym niezależne białoruskie media i portale internetowe powołując się na jego żonę Oksanę Poczobut

Andrzej Poczobut w trakcie pobytu w areszcie w podstołecznym mieście Żodzina zaraził się koronawirusem. Do tego ma chorobę serca powodującą zaburzenie rytmu. Jego żona Oksana mówi, że obecnie czuje się słabo, kaszle i opada z sił. Na opiekę medyczną nie może liczyć, bo w areszcie nie ma warunków do leczenia. Administracja aresztu "w drodze wyjątku" pozwoliła Andrzejowi Poczobutowi przez dwie godziny dziennie leżeć na więziennej pryczy. Przez pozostały czas musi, tak jak inni aresztanci stać, albo chodzić po celi, w której przebywa kilkanaście osób. 

Andrzej Poczobut jest przetrzymywany w białoruskim więzieniu od 25 marca. Postawiono mu zarzut "podżegania do nienawiści na tle etnicznym" w związku z upamiętnianiem żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego. Z podobnym zarzutem w areszcie jest przetrzymywana Andżelika Borys, prezes Związku Polaków na Białorusi.

IAR/ks