Polskie Radio
Section05
Andrzej Poczobut

Białoruś: działacz mniejszości i dziennikarz Andrzej Poczobut spędza kolejne święta w więzieniu

Andrzej Poczobut, dziennikarz i aktywista Związku Polaków na Białorusi, spędza kolejne święta w białoruskim więzieniu. Więzień polityczny jest w areszcie od ponad roku, postępowanie karne w jego sprawie jest owiane tajemnicą. W sobotę Poczobut obchodził 49. urodziny.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś mniejszości narodowe Andrzej Poczobut Andżelika Borys areszt Związek Polaków na Białorusi Polacy na Białorusi Ministerstwo Spraw Zagranicznych prawa człowieka dziennikarze więźniowie polityczni

Andżelika Borys na wolności. Grzegorz Napieralski: bardzo dobra informacja

Cieszę się bardzo, że wczoraj przez aklamację Sejm przyjął bardzo jednoznaczną i bardzo ważną uchwałę w tej sprawie, wzywającą do uwolnienia Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta, a zarazem innych politycznych więźniów. Miejmy nadzieję, że to przestraszy Alaksandra Łukaszenkę - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Napieralski, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Grzegorz Napieralski ŚWIAT Europa Białoruś wojna 2022 serwis wschodni Andżelika Borys Andrzej Poczobut

Wigilijny talerz dla Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta

Do wzięcia udziału w akcji "Wigilijny talerz dla Andżeliki i Andrzeja" zachęca pełnomocnik rządu do spraw Polonii i Polaków za granicą Jan Dziedziczak. Jak podkreśla, wydarzenie ma być wyrazem solidarności wobec więzionych od dziewięciu miesięcy działaczy Związku Polaków na Białorusi, Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta, oraz prawie tysiąca osób zatrzymanych przez dyktatorski reżim Aleksandra Łukaszenki.
Zobacz więcej na temat:  Andżelika Borys Andrzej Poczobut Białoruś Jan Dziedziczak Związek Polaków na Białorusi Polonia

"Wigilijny talerz dla Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta"

To ma być gest solidarności wobec Polaków represjonowanych na Białorusi. Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą Jan Dziedziczak zachęca do wsparcia więzionych od 9 miesięcy przez reżim Łukaszenki działaczy Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta oraz prawie tysiąca osób zatrzymanych przez dyktatorski reżim.
Zobacz więcej na temat:  Andżelika Borys Andrzej Poczobut Bialoruś Jan Dziedziczak W POLSKIM RADIU POLSKA