X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Wilnie rozpoczynają się "Dni Kultury Polskiej"

26.11.2021 11:41
Koncerty, wystawa oraz wycieczki po Wilnie znalazły się w programie "Dni Kultury Polskiej". Festiwal rozpoczyna się w piątek w litewskiej stolicy po raz ósmy.
Audio
  • W Wilnie rozpoczynają się "Dni Kultury Polskiej". Materiał Kamila Zalewskiego
W programie festiwalu m.in. koncerty i wystawa
W programie festiwalu m.in. koncerty i wystawapolskidom.lt

W piątkowy wieczór odbędzie się wernisaż wystawy poświęconej dwudziestej rocznicy budowy Domu Kultury Polskiej w Wilnie. Później wystąpi polski zespół "Kapela ze wsi Warszawa". - Jeśli chodzi o polską muzykę, będzie to ważne wydarzenie na muzycznej mapie w Wilnie - mówi Bożena Mieżonis z Domu Kultury Polskiej w Wilnie, koordynatorka festiwalu. Jak dodaje, od pięciu lat organizatorzy starali się, aby grupa wystąpiła w litewskiej stolicy.

W sobotę i niedzielę będzie można wziąć udział w wycieczkach. Jedna z nich jest przeznaczona dla najmłodszych i będzie poświęcona wileńskim legendom.

W ramach festiwalu odbędzie się jutro dyskusja zatytułowana "Wpływ Stanisława Lema na literaturę i nie tylko".

Bożena Mieżonis zwraca uwagę, że "Dni Kultury Polskiej" są ważnym wydarzeniem dla litewskich Polaków. - Jeśli mówimy o promocji polskiej kultury na Litwie, tej współczesnej, nie zapominając o tradycji i historii, to można powiedzieć, że jest to nasza wizytówka - zaznacza koordynatorka.

W niedzielę, na zakończenie festiwalu będzie można się wybrać na koncert filmowo-musicalowy "Od nocy do nocy".

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Wilno Litwa

Ogłoszono finalistów konkursu na rosyjskojęzyczne opowiadanie fantastyczne w stylu Stanisława Lema

26.11.2021 11:05
Inicjatorem i organizatorem konkursu była ambasada Polski w Rosji, a w ogłoszeniu wyników wziął udział ambasador Krzysztof Krajewski. Do konkursu zgłoszono ponad 300 opowiadań.