Redakcja Polska

Fundacja Bratnia Dusza nie ustaje w pomocy Polakom na Ukrainie

27.05.2024 17:55
Działalność dobroczynna i pomocowa Fundacji Bratnia Dusza z Krynicy Zdroju jest wielotorowa. Z jednej strony prowadzi inicjatywy w swoich okolicach, w Małopolsce, z drugiej jest bardzo zaangażowana w pomoc Polakom na Ukrainie.
Audio
  • Fundacja Bratnia Dusza apeluje o pomoc w zorganizowaniu wyjazdu polskich dzieci ze Lwowa. Materiał Wojciecha Jankowskiego
Na zdjęciu Iwona Romaniak z seniorami z Katolickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Lwowie
Na zdjęciu Iwona Romaniak z seniorami z Katolickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we LwowieFot.: Wojciech Jankowski

Jak powiedziała Iwona Romaniak, prezes fundacji, jednym z kierunków jest pomoc seniorom. - Mamy tak dużo Polaków na Kresach. Ludzi potrzebujących tego kontaktu, tej rozmowy. W Katolickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku we Lwowie jest ponad stu seniorów, stu Polaków, którzy potrzebują codziennego wsparcia. Z którymi robimy takie święta, jak Święta Wielkanocne, Boże Narodzenie, "opłatek". Jeździmy też na winicczyznę, gdzie robimy Święto Niepodległości - powiedziała prezes Iwona Romaniak.


Posłuchaj
11:51 Iwona_Romaniak_Bratnia_Dusza_240524_WJ_PRdZ.mp3 Fundacja Bratnia Dusza apeluje o pomoc w zorganizowaniu wyjazdu polskich dzieci ze Lwowa. Materiał Wojciecha Jankowskiego

 

Bratnia Dusza angażuje się również w pomoc dzieciom i młodzieży z Kresów. Niedawno zorganizowali wyjazd dzieci z katedry lwowskiej. Tymczasem inna parafia rzymskokatolicka ze Lwowa, św. Antoniego zwróciła się do fundacji o pomoc, ponieważ jeden ze sponsorów wyjazdu dzieci do Polski wycofał się. Iwona Romaniak prosi zatem o wsparcie ludzi dobrej woli. - Dzieci są przygotowane, sponsor się wycofał i Drodzy Państwo, musimy pomóc! - apelowała.


Fundację można wesprzeć poprzez wpłaty na:

Fundacja Bratnia Dusza

Bank Spółdzielczy Ziem Górskich KARPATIA

13 8802 0002 2002 2003 5295 0001

 

Wojciech Jankowski

dad