Polskie Radio
Section05
pomoc społeczna

Maląg: polityka państwa musi się skupiać przede wszystkim na wspieraniu rodziny

- Rodziny odczuwają poprawę sytuacji ekonomicznej, a więc mogą decydować się na kolejne dzieci. Polityka państwa musi się skupiać przede wszystkim na wspieraniu rodziny - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej rodzina społeczeństwo pomoc pomoc społeczna Katarzyna Gójska Sygnały Dnia POLSKA

Ich misją pomoc. Caritas Polska przekazuje żywność najbardziej potrzebującym

Do jadłodajni Caritas oraz w formie paczek dla najuboższych mieszkańców Polski trafiają artykuły żywnościowe, które organizacja otrzymała od Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Dystrybuowane produkty to m.in.: makaron, puszki mięsne, rybne, dania gotowe, warzywa konserwowe, mąka, herbata i cukier.
Zobacz więcej na temat:  Caritas Polska Caritas pomoc pomoc społeczna żywność jedzenie społeczeństwo POLSKA

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony. Szwed: wszystko zależy od sytuacji epidemicznej

- Obecny okres dodatkowego zasiłku opiekuńczego potrwa do 11 kwietnia. Jeżeli sytuacja epidemiczna się nie poprawi, to będziemy te działania wydłużać - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed zasiłek pomoc pomoc społeczna rodzice dzieci rodzina społeczeństwo Magdalena Ogórek POLSKA

FELIETON "Trzynastka" i "czternastka" przywracają godność. Felieton Miłosza Manasterskiego

Jeśli nie mogliśmy być dumni z rozwoju gospodarczego, jaki nastąpił w Polsce po 1989 r. to głównie dlatego, że był on bardzo niesprawiedliwy. Dopiero tzw. trzynastka i wprowadzona właśnie czternasta emerytura sprawiają, że beneficjentami sukcesu naszej ojczyzny będą także ci, którzy przed laty budowali jego podstawy - pisze w swoim felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  emerytura pomoc pomoc społeczna senior rząd Mateusza Morawieckiego społeczeństwo miłosz manasterski felieton POLSKA

14. emerytura coraz bliżej. Prezydent Andrzej Duda podpisze stosowną ustawę

Prezydent Andrzej Duda ma dzisiaj w Otwocku podpisać ustawę o dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów. Ustawa przewiduje, że pełną 14. emeryturę, w wysokości emerytury minimalnej, wynoszącej 1250 zł, otrzymają seniorzy pobierający świadczenie w wysokości nieprzekraczającej 2900 zł brutto.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda emerytura społeczeństwo pomoc pomoc społeczna senior POLSKA

Jak uczyć się na błędach i dlaczego warto to robić?

W świecie, w którym perfekcjonizm w każdej dziedzinie jest bardzo pożądany, błędy postrzegane są jako oznaka słabości lub brak umiejętności. Czy słusznie? Przecież zdarzają się każdemu. Co więcej, są nieodłącznym elementem rozwoju zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Jak więc nauczyć popełniać błędy dziecko i siebie, zaakceptować je i użyć jako trampoliny do samorozwoju młodego człowieka? Jak samemu wyzbyć się strachu, wstydu i niezdrowego perfekcjonizmu?
Zobacz więcej na temat:  pomoc społeczna społeczeństwo dzieci psychologia rodzice Daniel Wydrych

"Będziemy doceniać politykę prorodzinną". Minister rodziny o konkursie "Samorząd Pro Familia"

- W ramach konkursu "Samorząd Pro Familia" będziemy doceniać realizację polityki prorodzinnej prowadzoną przez władze lokalne - powiedziała szefowa MRiPS Marlena Maląg. Dodała, że w konkursie promowane będą zarówno działania stałe jak i nowatorskie inicjatywy podejmowane przez samorządy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej rodzina społeczeństwo samorząd pomoc społeczna Marlena Maląg