X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska na Targach Książki w Pekinie

26.08.2019 11:09
W weekend w chińskiej stolicy czytano poezję Czesława Miłosza, a także popularne w Państwie Środka chińskie tłumaczenie „Wiedźmina”
Audio
  • Polska na Targach Książki w Pekinie [posłuchaj]
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjnePAP/Tomasz Gzell


Silna obecność Polski na Międzynarodowych Targach Książki w Pekinie. W weekend w chińskiej stolicy czytano poezję Czesława Miłosza, a także popularne w Państwie Środka chińskie tłumaczenie „Wiedźmina”. Od lat dużą popularnością w Chinach cieszą się też polskie bajki. 
Jedno z chińskich wydawnictw zdecydowało się na publikację polskich legend w wersji dla najmłodszych. 

Podczas targów zaprezentowano spektakl w wykonaniu dzieci jednej z pekińskich szkół, którego scenariusz oparty był na polskich bajkach. We współpracy z największą firmą zajmującą się dystrybucją książek na świecie przeprowadzono czytanie „Wiedźmina” w tłumaczeniu na język chiński. Popularyzowano także poezję Czesława Miłosza. 

Jak co roku na targach polskie wydawnictwa promował Instytut Książki, który tym razem przywiózł ponad dwieście propozycji wydawniczych. Współorganizatorem polskiej obecności na Międzynarodowych Targach Książki był Instytut Polski w Pekinie.

IAR/ks