X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Dyrektor Instytutu Polskiego w Wilnie z medalem Stulecia Odrodzenia Litwy

16.12.2019 13:52
Kończący czteroletnią kadencję dyrektor Instytutu Polskiego w Wilnie, Marcin Łapczyński, został uhonorowany medalem Stulecia Odrodzenia Państwa Litewskiego. Wręczył mu go dzisiaj minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkevičius.
Audio
  • Dyrektor Instytutu Polskiego w Wilnie uhonorowany medalem Stulecia Odrodzenia Litwy. Materiał Kamila Zalewskiego
Marcin Łapczyński w towarzystwie m.in. szefa resortu spraw zagranicznych Litwy Linasa Linkeviciusa
Marcin Łapczyński w towarzystwie m.in. szefa resortu spraw zagranicznych Litwy Linasa LinkeviciusaŹródło: Twitter/@M_Lapczynski

Jak zaznaczył litewski resort spraw zagranicznych, medal został wręczony Marcinowi Łapczyńskiemu za jego aktywne promowanie współpracy kulturalnej pomiędzy Litwą i Polską oraz znaczący wkład w umacnianie relacji między dwoma narodami. Dyrektor Instytutu Polskiego w Wilnie powiedział Polskiemu Radiu, że wyróżnienie jest tym cenniejsze, gdyż Linas Linkevičius osobiście zwrócił uwagę na to co działo się przez ostatnie cztery lata w Instytucie Polskim. - To miłe podziękowanie za moją pracę, ale przede wszystkim wyraz uznania dla wszystkich pracowników Instytutu. Dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu, udało nam się w ciągu czterech lat zorganizować ponad 500 projektów w ponad 25 miejscowościach na Litwie - mówi Marcin Łapczyński.

Wśród najważniejszych wydarzeń dyrektor Instytutu wymienia m.in. polsko-litewską konferencję naukową sprzed dwóch lat, poświęconą postaci marszałka Józefa Piłsudskiego, uroczyste obchody Roku Kościuszki, Moniuszki, wiele inicjatyw dotyczących 450-lecia Unii Lubelskiej czy ponad 30 dużych projektów z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę i Litwę Niepodległości. - Instytut Polski w Wilnie przykładał dużą wagę do opowiadania o wspólnej polsko-litewskiej historii. Staraliśmy się pokazywać to, co nas łączy - wyjaśnia. Jak dodaje Marcin Łapczyński, dzięki tym działaniom udało się przywrócić do litewskiej narracji te osoby i wydarzenia, o których Litwini nie pamiętali lub nie chcieli o nich rozmawiać.

Instytut Polski w Wilnie został powołany w 1995 roku na mocy polsko-litewskiego Traktatu o przyjaznej i dobrosąsiedzkiej współpracy. Jest placówką dyplomatyczną podległą Ministerstwu Spraw Zagranicznych RP. Jego misją jest upowszechnianie wiedzy o Polsce i jej historii, popularyzowanie dorobku polskiej kultury i nauki, wspieranie współpracy między oboma krajami w różnych dziedzinach.

IAR/dad