X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

10. rocznica pogrzebu śp. Marii i Lecha Kaczyńskich w Polskim Radiu

18.04.2020 14:30
W sobotę 18 kwietnia, w 10. rocznicę uroczystości pogrzebowych tragicznie zmarłej w katastrofie smoleńskiej Pary Prezydenckiej, na antenach Polskiego Radia usłyszymy m.in. retransmisje przejmujących koncertów, które przed dziesięciu laty stanowiły oprawę uroczystości żałobnych.
Lech i Maria Kaczyńscy
Lech i Maria KaczyńscyPrezydent.pl

shutterstock lech kaczyński 1200.jpg
Złączeni w życiu, złączeni na zawsze. 10. rocznica pogrzebu śp. pary prezydenckiej

Program 1 Polskiego Radia 

"Metamorfozy" Richarda Straussa w wykonaniu Berliner Philharmoniker przypomni Program 1 Polskiego Radia o godz. 20.10 w audycji „W 10. rocznicę pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich”, w której usłyszymy także archiwalne wypowiedzi Pary Prezydenckiej oraz nagrania reporterskie z uroczystości pogrzebowych.

Poruszający utwór Straussa wybrzmiał na zakończenie mszy żałobnej w Kościele Mariackim.

Wypowiedzi uczestników uroczystości pogrzebowych, czuwania poprzedzającego mszę pogrzebową oraz fragmenty homilii kardynała Angelo Sodano odczytanej przez ówczesnego nuncjusza Stolicy Apostolskiej abpa Józefa Kowalczyka przypomni z kolei radiowa Trójka o godz. 10.00.

CZYTAJ TAKŻE: 10. rocznica katastrofy w Smoleńsku. Wydawnictwa Polskiego Radia>>>

Program 3 Polskiego Radia 

Program 3 Polskiego Radia po godz. 22.00 nada również retransmisję koncertu "Kraków in memoriam" z 17 kwietnia 2010 roku, w którym uczczono pamięć Ofiar katastrofy smoleńskiej.

Było to szczególne wydarzenie muzyczne, które odbyło się w przeddzień uroczystości pogrzebowych Pary Prezydenckiej na Rynku Głównym w Krakowie. Zabrzmiało w nim "Requiem d-moll" Wolfganga Amadeusza Mozarta, które wykonali wybitni soliści: Julia Lezhneva - sopran (Rosja), Anna Lubańska - mezzosopran (Polska), Rafał Bartmiński - tenor (Polska), Wojciech Gierlach - bas (Polska), a także Chór Polskiego Radia, Madrygaliści Capellae Cracoviensis oraz Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia.

Poprowadził ich Marc Minkowski, Francuz o polskich korzeniach, uznawany za jednego z najwybitniejszych dyrygentów swego pokolenia oraz wybitnego interpretatora dzieł operowych Mozarta, na co dzień dyrektor artystyczny legendarnej grupy Les Musiciens du Louvre - Grenoble.

katastrofa smoleńska 1200.jpg
Katastrofa smoleńska - serwis specjalny

Polskie Radio 24

Spektrum historyczne oraz polityczne katastrofy smoleńskiej i uroczystości pogrzebowych nakreśli na antenie Polskiego Radia 24 Tadeusz Płużański. Wydarzenia sprzed 10 lat będą także komentowali goście PR24 w niemal wszystkich audycjach stacji.

18 kwietnia przez cały dzień na antenach Polskiego Radia usłyszeć będzie można fragmenty najważniejszych wypowiedzi śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w całości zamieszczone w wydanym przez Polskie Radio w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej albumie ,"Prezydent RP Lech Kaczyński - Świadectwo’".

Szczegółowy program audycji poświęconych pamięci Lecha i Marii Kaczyńskich można znaleźć na stronie: polskieradio.pl.


PR24/IAR/dad