Polskie Radio
Section05
Maria Kaczyńska

Rocznica pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich. 12 lat temu para prezydencka spoczęła na Wawelu

Mija 12 lat od pogrzebu pary prezydenckiej - Lecha i Marii Kaczyńskich, tragicznie zmarłych, wraz z 94 innymi osobami, w katastrofie rządowego samolotu 10 kwietnia 2010 roku, w drodze na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Dwudniowe uroczystości pogrzebowe Lecha i Marii Kaczyńskich odbywały się 17 i 18 kwietnia 2010 roku w Warszawie i Krakowie. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i jego małżonkę żegnały tysiące ludzi w całym kraju, a także liczni goście z zagranicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lech Kaczyński katastrofa smoleńska

Raport podkomisji smoleńskiej. Szrot: wszystko układa się w logiczną całość i wskazuje na winę Rosji

W poniedziałek (11.04) zaprezentowano przyjęty w sierpniu ub.r. raport podkomisji smoleńskiej. Jak ocenił szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot "poszlaki, które występują ws. katastrofy smoleńskiej, układają się w logiczną całość i wskazują na winę strony rosyjskiej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska Smoleńsk 2022 Antoni Macierewicz Paweł Szrot Rosja Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu Smoleńsk Lech Kaczyński Ryszard Kaczorowski

"Pamięć budujemy na nowych podstawach". Piotr Gliński, Marlena Maląg i Andrij Deszczyca oddali hołd Marii Kaczyńskiej

Wicepremier Piotr Gliński, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg oraz ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca oddali hołd pierwszej damie Marii Kaczyńskiej. Przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie złożyli ulubione kwiaty prezydentowej - żółte tulipany.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk Ukraina dyplomacja pamięć historia Polski POLSKA społeczeństwo

12. rocznica katastrofy smoleńskiej w Polskim Radiu. Wspomnienia, koncerty, reportaże

Za nami obchody 12.rocznicy katastrofy smoleńskiej. Na antenach polskiego Radia emitowaliśmy audycje specjalne, reportaże oraz wspomnienia dotyczące katastrofy smoleńskiej i wszystkich jej ofiar. Nie zabrakło również komentarzy socjologów, politologów, psychologów, polityków, osób duchownych i publicystów. Serwisy informacyjne anten przekazywały relacje z obchodów 12. rocznicy katastrofy.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Smoleńsk 2022 Trójka katastrofa smoleńska katastrofa w Smoleńsku Lech Kaczyński

Janusz Śniadek o katastrofie smoleńskiej: moja obecność w tym samolocie nie była wykluczona

- Drugiego dnia, kiedy wchodziliśmy do Kościoła na mszę niedzielną, jedna z pań z pielgrzymki tak przechodząc obok powiedziała do mnie, że "pan ma szczególnie za co dziękować Bogu, bo pan mógł być w tym samolocie" - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Śniadek, poseł PiS, były przewodniczący NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Smoleńsk Smoleńsk 2022 katastrofa smoleńska samolot Polskie Radio 24 Lech Kaczyński Watykan Janusz Śniadek Prawo i Sprawiedliwość Solidarność NSZZ