X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Piękny świecie, gdzie jesteś" – recital Szymona Komasy w Wiedniu

25.06.2020 09:00
Instytut Polski w Wiedniu we współpracy z warszawskim Studio teatrgaleria zorganizował wyjątkowy koncert z udziałem wybitnych polskich artystów Szymona Komasy oraz Marcina Kozieła.
Wyjątkowy koncert z udziałem wybitnych polskich artystów Szymona Komasy oraz Marcina Kozieła w Wiedniu
Wyjątkowy koncert z udziałem wybitnych polskich artystów Szymona Komasy oraz Marcina Kozieła w WiedniuFoto: Instytut Polski w Wiedniu

Naszym koncertem chcieliśmy w sposób symboliczny zamknąć trudny czas, z jakim w ostatnich tygodniach musieliśmy się wszyscy mierzyć, ale także z nadzieją spojrzeć w przyszłość – podkreślił Rafał Sobczak, dyrektor Instytutu Polskiego w Wiedniu. Jak zaznaczył dyrektor Sobczak, wydarzenie zorganizowane w wiedeńskim Museum Haus der Musik było pierwszym od blisko trzech miesięcy wydarzeniem z udziałem publiczności zrealizowanym przez placówkę, która z uwagi na bieżącą sytuację prowadziła swój program głównie w przestrzeni wirtualnej - online, i jednym z pierwszych zorganizowanych w Wiedniu przez zagraniczny instytut kultury.

- Jestem wdzięczny Szymonowi Komasie i Marcinowie Koziełowi za to wyjątkowe muzyczne spotkanie, jak również za doskonałą współpracę z Teatrem Studio – dodał Sobczak, podkreślając, że część utworów wiedeńskiego koncertu zaprezentowana zostanie także warszawskiej publiczności 26 czerwca.

- Ogromnie się cieszę z takiego finału sezonu w STUDIO. To podsumowanie pierwszego etapu tej nowej formy naszych działań - wirtualnych pracowni. Tym większa moja radość, że ich część możemy zrealizować we współpracy z tak prężnym podmiotem jak Instytut Polski w Wiedniu. Wspólny koncert Szymona Komasy zapowiada się wyjątkowo, gdyż w swoim studio artysta pracuje nad nową formą recitalu podyktowaną wydarzeniami ostatnich miesięcy – podkreśliła Natalia Korczakowska, dyrektor artystyczna Studio teatrgaleria.

W trakcie wieczoru zatytułowanego „Piękny świecie, gdzie jesteś” austriacka i polska publiczność wysłuchała kompozycji m.in.: Johannesa Brahmsa, Richarda Wagnera, Franza Schuberta, a także Józefa Lipskiego, Mieczysława Karłowicza, czy z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, ujętych w czterech zaaranżowanych odsłonach tematycznych:  Katastrofa/ Upadek/ Narodzenie/ Piękny świat.

Baryton Szymon Komasa jest jednym z najwybitniejszych polskich muzyków młodego pokolenia. Jest laureatem i zwycięzcą wielu międzynarodowych konkursów. W 2009 roku zadebiutował na scenie międzynarodowej jako Schaunard w „La Bohème” w Teatro Filarmonico di Verona. Występował z koncertami m.in. w Carnegie Hall i Wigmore Hall. Jego debiutancki album „Polish Love Story” otrzymał nominację do Fryderyka 2020. Pianista Marcin Kozieł jest wykładowcą wiedeńskiego Uniwersytetu Muzycznego. Współpracował m.in. z Heleną Łazarską, Francisco Araizą, prof. Gerhardem Kahrym, Rudolfem Piernayem, Margreet Honig, czy Grace Bumbry.

Koncert Szymona Komasy zrealizowany został we współpracy Instytutu Polskiego w Wiedniu i STUDIO teatrgaleria, które na zakończenie sezonu wraca do teatru z tygodniowym programem Open Studios (22-28 czerwca 2020). To projekt,  który jest kontynuacją zainicjowanych w marcu wirtualnych pracowni artystów współpracujących ze Studio. Swoje pracownie w ramach Open Studios otwierają w wymiarze wirtualnym i fizycznym: reżyser Łukasz Twarkowski, Daniel Wetzel, jeden z założycieli słynnego niemieckiego kolektywu Rimini Protokoll, pianista Marcin Masecki, Zbyszek Bzymek i Andrew Maillet z The Wooster Group w NYC, artysta wizualny i scenograf Michał Korchowiec, śpiewak operowy Szymon Komasa, libański artysta wizualny i reżyser Rabih Mroué oraz ich goście: Mary Komasa i VTSS, jedna z ważniejszych postaci europejskiej undergroundowej sceny klubowej. W programie m.in.: koncerty na dużej scenie, instalacje, projekcje, spotkania z artystami, na żywo i online.


Źródło: Instytut Polski w Wiedniu/ho

Zobacz więcej na temat: MSZ Instytut Polski Wiedeń