X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Muzeum Warszawy po zamknięciu z powodu pandemii ponownie otwarte dla zwiedzających

06.07.2020 09:44
Wraz z otwarciem powrócił program „BudujeMy!” - cykl warsztatów, wykładów i spacerów upamiętniających 75. rocznicę rozpoczęcia odbudowy Warszawy.
Audio
Wystawa główna w Muzeum Warszawy
Wystawa główna w Muzeum WarszawyFoto: materiały prasowe

Muzeum Warszawy od 2 lipca wznowiło działalność i otworzyło swoje wrota dla zwiedzających. Po tymczasowym zamknięciu w związku z epidemią koronawirusa w sercu Starówki znów można poznawać historię i fenomen stolicy. Wraz z otwarciem powrócił program „BudujeMy!” - cykl warsztatów, wykładów i spacerów upamiętniających 75. rocznicę odbudowy Warszawy. Swoje drzwi szeroko otwierają także oddziały: Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Farmacji i Muzeum Odbudowy Starówki – Centrum Interpretacji Zabytku.

Siedziba główna Muzeum Warszawy to 11 połączonych ze sobą kamienic nagrodzonych niedawno w prestiżowym konkursie Zabytek Zadbany. Skrywają one skarby Warszawy –  codzienne rzeczy i unikatowe pamiątki, które  opowiadają o mieście, jego mieszkańcach oraz najważniejszych wydarzeniach. By odwiedzający czuli się w Muzeum bezpiecznie, wprowadzono nowy regulamin zwiedzania. Najważniejsze zmiany dotyczą obowiązku noszenia maseczek, limitów osób oraz nowych dni i godzin otwarcia. Zwiedzanie odbywać się będzie specjalnie przygotowaną trasą, która nie tylko wzmocni bezpieczeństwo, ale także pozwoli na poznanie fascynującej historii miasta.

Dla Muzeum Warszawy, podobnie jak i dla wszystkich muzeów, minione miesiące to trudny czas. O zmianach, które zaszły w muzealnictwie na skutek epidemii i o tym, jak te doświadczenia wpłyną na działalność instytucji kultury, mówi Ewa Nekanda-Trepka, dyrektor Muzeum Warszawy. Rozmawia z nią Ewa Plisiecka.