X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wystawa "Droga ku wolności" na Dworcu Centralnym w Warszawie

14.09.2020 14:00
Spotkanie z historią w komiksowej formule – wystawa o Solidarności na dworcach głównych w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Lublinie
Audio
  • Wystawa na Dworcu Centralnym "Droga ku wolności" - relacja Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Wystawa Droga ku wolności na Dworcu Centralnym w Warszawie
Wystawa "Droga ku wolności" na Dworcu Centralnym w WarszawieFoto: Foto: materiały prasowe

Podróżni na dworcu Centralnym w Warszawie mogą obejrzeć 14-planszową wystawę „Droga ku wolności”, poświęconą powstawaniu NSZZ „Solidarność”. Ekspozycję przygotowały wspólnie  „Tygodnik Solidarność” oraz Narodowe Centrum Kultury.

Wystawa została przygotowana w lekkiej, komiksowej formie, bo – jak podkreślają organizatorzy - istotne jest, by oprócz naukowych opracowań dokumentujących historię "Solidarności" nie zapominać o budowaniu popkulturowego przekazu, skierowanego do pokoleń postsolidarnościowych w Polsce i za granicą. To właśnie "Solidarność" jest najlepiej rozpoznawaną polską marką na świecie. Wystawa przygotowana jest w atrakcyjnej formule – uznał wicepremier Piotr Gliński.

Dyrektor Narodowego Centrum Kultury prof. Rafał Wiśniewski wyjaśnia, że wystawa przestawia Polaków walczących w podziemiu antykomunistycznym w powojennej Polsce.

Plansze zostały stworzone przez rysownika Krzysztofa Bryneckiego, projektanta licznych okładek „Tygodnika Solidarność”. Autorem scenariusza jest dziennikarz tygodnika Mateusz Kosiński. Opowiadając historię, chciał on podkreślić rolę licznej grupy liderów. - Prezentujemy kilkanaście najważniejszych momentów związanych z Solidarnością i walką o wolną Polskę – tak na wystawę zaprasza Marcin Koziestański z Tygodnika Solidarność.

Wystawę można też obejrzeć na dworcu głównym w Lublinie. - To najlepsza forma dotarcia do młodego pokolenia. Kilka lat temu wydaliśmy popkulturową, komiksową historię lubelskich strajków na kolei - przypomniał zastępca przewodniczącego NSZZ Solidarność Regionu Środkowo-Wschodniego Marek Wątorski.

Wystawa „Droga ku wolności” jest prezentowana jednocześnie na dworcach głównych 4 miast - w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Lublinie.

IAR/ep