X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Solidarność

Maria Ochman o sytuacji w służbie zdrowia: pierwsza cegła z muru wyjęta

W Częstochowie rozpoczął się drugi dzień obrad XXIX Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ "Solidarność", który m.in. przyjmie program działania i rozpatrzy propozycje zmian w statucie Solidarności. Podczas zjazdu, Krzysztof Światek zapytał Marię Ochman z Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" o to, jak ocenia trzy lata rządów Prawa i Sprawiedliwości pod kątem zmian w służbie zdrowia. 
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo służba zdrowia zdrowie Solidarność

Elżbieta Rafalska: "Solidarność" ma olbrzymie zasługi społeczne

Elżbieta Rafalska jest jednym z gości Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ "Solidarność", który odbywa się w Częstochowie. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej podkreśliła w rozmowie z Polskim Radiem 24, że związek odegrał dużą rolą w kontekście zmian, które zostały wprowadzone w obecnej kadencji parlamentu. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Solidarność handel w niedzielę wiek emerytalny w Polsce Częstochowa

Beata Szydło: nie zakładamy zmian personalnych w rządzie

- Nie było rozmowy na temat zmian personalnych w rządzie, nie było takiej potrzeby. Do wyborów parlamentranych zostało kilka miesięcy, trzeba się kosnolidować i myśleć o przyszłości - mówiła wicepremier z rozmowie z Polskim Radiem 24. Beata Szydło była gościem na XXIX Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ "Solidarność" w Częstochowie. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Beata Szydło wybory samorządowe 2018 polityka Częstochowa Solidarność rząd

Pamiętaj, to Solidarność: układy zbiorowe pracy

Dużo mówi się dziś o rynku pracownika, o konieczności walki między pracodawcami o najlepszych absolwentów i doświadczonych pracowników. Nie widać tego jednak gdy przyjrzymy się jak konkretnie pracodawcy chcą wspierać zatrudnionych. O zbiorowych układach pracy mówił w Polskim Radiu 24: Mirosław Miara -  przewodniczący Krajowego Sekretariatu Przemysłu Chemicznego NSZZ Solidarność, wieloletni działacz NSZZ Solidarność.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 kodeks pracy rynek pracy praca Maciej Chudkiewicz Solidarność

Jan Pietrzak: trafiliśmy w swój czas z artystyczną wizją

- Nasza twórczość wyprzedzała Solidarność. Byliśmy bardziej krytyczni od innych. Mówiliśmy o sprawach ustrojowych, istotnych, o ekonomii i finansach. Posługiwaliśmy się nie tylko kabaretową materią na tematy obyczajowe, żeby było śmiesznie, ale poruszaliśmy głębsze sprawy - mówił w Polskim Radiu 24  satyryk i aktor, twórca "Kabaretu Hybrydy" oraz "Kabaretu Pod Egidą".
Zobacz więcej na temat:  Jan Pietrzak PRL kabaret Solidarność komunizm KULTURA