X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Berlin: w Instytucie Polskim promocja książki Bronisława Wildsteina

19.09.2020 11:25
W Berlinie odbyło się w piątek spotkanie z pisarzem i publicystą Bronisławem Wildsteinem poświęcone jego powieści "Dom wybranych". Wildstein do stolicy Niemiec przyjechał na zaproszenie ambasadora RP Andrzeja Przyłębskiego, jego żony, prezes TK Julii Przyłębskiej oraz Instytutu Polskiego.
Bronisław Wildstein
Bronisław WildsteinPR/Paweł Belter

Jak poinformowała Ambasada RP w Berlinie, spotkanie z Wildsteinem, w związku z ukazaniem się na niemieckim rynku "Domu wybranych", wydanego pod koniec ub. roku przez LIT Verlag Münster, planowane było od dawna. "Niestety pandemia koronawirusa uniemożliwiła autorowi wcześniejszy przyjazd do stolicy Niemiec, a organizatorów spotkania zmusiła do przesunięcia terminu" - zaznaczono w informacji placówki.

"„Dom wybranych” to powieść traktująca przede wszystkim o kulisach działań ludzi mediów, którzy preparują dla nas obraz świata, ale także o zwyrodnieniu mechanizmów władzy i relacjach społecznych we współczesnej Polsce oraz, jak to zaznaczył sam autor, o miłości doświadczanej przez bohaterów i pojawiająca się kwestia, jaka jest i może być ta miłość w epoce, która czyni z niej fetysz, a jednocześnie odmawia jej ponadindywidualnego źródła" - podkreśliła ambasada.

Jak zrelacjonowała placówka, podczas spotkania interesująca była rozmowa Wildsteina z publicznością, w której - jak czytamy - "pisarz przestawił swoje poglądy m.in. na temat nieograniczonej wolności i starał się wyjaśnić, jak bardzo jesteśmy kształtowani przez otaczające nas warunki".

"Wildstein ostrzega, że za wolność zaczyna uchodzić dziś to, co jest nam dyktowane, a co w rzeczywistości pozbawia nas samodzielności i suwerenności, i jednocześnie apeluje o zachowanie elementarnego dystansu do rzeczywistości, która nas otacza" - wskazała ambasada.

Pisarz poruszał tematy neomarksizmu, liberalizmu, ideologii emancypacji oraz współczesnych przejawów totalitaryzmu. Jak wskazała placówka, niemiecka publiczność, wśród której nie zabrakło przedstawicieli Polonii, nagrodziła pisarza brawami.


PAP/dad