Polskie Radio
Section05
Bronisław Wildstein

Wydarzenie, które wstrząsnęło Polską. 19 lat temu opublikowano "listę Wildsteina"

1 lutego 2005 roku do internetu trafiła tzw. lista Wildsteina, czyli spis nazwisk i sygnatur z katalogu osobowego Instytutu Pamięci Narodowej. Zbiór zawiera około 240 tysięcy imion i nazwisk osób, które były źródłami informacji służb bezpieczeństwa PRL – zarówno świadomych agentów, jak i osób niezwerbowanych.
Zobacz więcej na temat:  Bronisław Wildstein lustracja służba bezpieczeństwa HISTORIA historia Polski

PR24 Powołanie nowego rządu. Wildstein: zapowiedzi łamania prawa i konstytucji

- Wezwania do rozmaitych czystek przypominają nam to, co 13 grudnia 1981 r. zaaplikował nam gen. Jaruzelski. Były tam komisje do weryfikacji dziennikarzy, dziś proponuje się nie weryfikację, a wyrzucanie dziennikarzy - mówił w Polskim Radiu 24 Bronisław Wildstein, publicysta opozycjonista w czasach PRL.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Tadeusz Płużański media publiczne Bronisław Wildstein

TYLKO U NAS Wildstein odpowiada Sawickiemu ws. CPK: jego opowieści to zestaw absurdów wołających o pomstę do nieba

- Zmiana lokalizacji CPK, o której mówi Marek Sawicki, wiązałaby się z tym, że założenia tego przedsięwzięcia byłyby nie do zrealizowania - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Bronisław Wildstein, pisarz i publicysta, odnosząc się do wypowiedzi marszałka seniora, że lotnisko CPK nie powinno powstać w Baranowie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bronisław Wildstein Marek Sawicki centralny port komunikacyjny inwestycje GOSPODARKA samoloty transport Lotnisko Chopina lotnisko w Modlinie koalicja obywatelska PSL Platforma Obywatelska lewica Polska 2050 infrastruktura

PR24 "Wprowadzenie zmian w mediach uchwałami to byłby zamach stanu". Wildstein ostrzega opozycję

- Jestem absolutnie pewien, że będzie próba przejęcia mediów publicznych, ale jak to będzie zrobione - tego pewnie jeszcze sama opozycja nie wie - powiedział w Polskim Radiu 24 pisarz i publicysta Bronisław Wildstein. - Pohukiwanie o tym, że się będzie uchwałami likwidować ustawy, jest prawnym, ustrojowym nonsensem. To byłby zamach stanu - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media publiczne opozycja media Bronisław Wildstein Piotr Nisztor

PR24 Bronisław Wildstein: opozycja jest wygłodniała władzy

Posłom i senatorom wręczone zostały zaświadczenia o wyborze. Było to symboliczne zakończenie procesu wyborczego. To znaczy, że skład obu izb parlamentu jest już jasny. Nie jest jednak jasne, kto będzie rządził w Polsce. W Polskim Radiu 24 Bronisław Wildstein komentował polityczną układankę i rozważał, kto może zbudować większość i sformować rząd.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Bronisław Wildstein POLSKA polityka wybory 2023

Siemoniak nie chce licznego Wojska Polskiego. Wildstein: to brzmi bardzo niepokojąco

- Ci ludzie likwidowali polską armię. W tej chwili mają sytuację realnego, militarnego zagrożenia i mówią, że nie jesteśmy gotowi demograficznie na liczne wojsko. To brzmi bardzo niepokojąco - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta i pisarz Bronisław Wildstein. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Bronisław Wildstein polityka Wojsko Polskie Tomasz Siemoniak Platforma Obywatelska służby i bezpieczeństwo

PR24 Bronisław Wildstein: usiłuję przedstawić świat z perspektywy egzystencji człowieka

- Ja opisuję ludzi, którym wydaje się, że panują nad rzeczywistością, ale okazuje się, że ta rzeczywistość wymyka im się z rąk, wpisani są w głębszy nurt i nagle, zamiast panami rzeczy, okazuja się marionetkami, które ktoś porusza - mówił w Polskim Radiu 24 pisarz Bronisław Wildstein o swojej twórczości literackiej.
Zobacz więcej na temat:  Zdzisław Krasnodębski Bronisław Wildstein KULTURA literatura

TYLKO U NAS 80 lat po zbrodni na Wołyniu. Wildstein: trzeba pamiętać o prawdzie i w żadnym wypadku jej nie zamazywać

- Ukraińcy dopuścili się ludobójstwa na Polakach. Zginęło na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej ok. 100 tys. ludzi zamordowanych w straszny sposób w czystkach etnicznych. Powinniśmy domagać się, żeby w historii, nie tylko naszej, ale również ukraińskiej, te wydarzenia znalazły należyty oddźwięk - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Bronisław Wildstein (dziennikarz, publicysta, pisarz i autor książek).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ukraina Wołyń Bronisław Wildstein Wołodymyr Zełenski ludobójstwo TYLKO U NAS NASZ WYWIAD

TYLKO U NAS Francja po zamieszkach. Wildstein: nie wmawiajmy przybyszom, że będą żyć jak w swoich ojczyznach

- Jeżeli będzie się wmawiać przybyszom, że będą żyć tak, jak żyli w swoich ojczyznach, i będą jedynie cieszyć się fruktami kraju osiedlenia, to będzie się ich oszukiwać, doprowadzając tym samym do niezadowolenia, co finalnie obróci się przeciwko tym ludziom - powiedział w rozmowie z PolskimRadiem24.pl Bronisław Wildstein - publicysta, dziennikarz i autor książek. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja Paryż imigranci w Europie imigracja Bronisław Wildstein Zamieszki we Francji

Wildstein podważa tezy Łazarewicza: "Wyborcza" wciąż powiela narrację komuny ws. śmierci Pyjasa

Publicysta "Gazety Wyborczej" Cezary Łazarewicz w swojej najnowszej książce stawia tezę, że za śmiercią Stanisława Pyjasa w 1977 roku wcale nie stała Służba Bezpieczeństwa. Dziennikarz uważa, że młody opozycjonista zwyczajnie spadł ze schodów. - To powielanie wersji komuny - odpowiada przyjaciel Pyjasa Bronisław Wildstein.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Bronisław Wildstein Stanisław Pyjas

Wildstein o nagraniu Seweryna: wzywanie do przemocy przeciw tym, którzy ośmieli się wygrać wybory

- Mamy do czynienia z odwróceniem znaczeń - nienawistnicy wzywają do walki z nienawiścią, a oszuści biadają, że prawda nie jest szanowana (...). Do takich osobników należą Tomasz Lis i Andrzej Serweryn - mówił w Polskim Radiu 24 Bronisław Wildstein, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Unia Europejska Adrian Klarenbach Bronisław Wildstein Kongres Polska Wielki Projekt 2023

"Byli komuniści chcą wybielić siebie i ohydny system". Wildstein o śmierci Pyjasa

Próby przeforsowania wersji o nieszczęśliwym wypadku jako przyczynie śmierci Stanisława Pyjasa to "uderzanie w naszą pamięć historyczną" - powiedział w rozmowie z i.pl Bronisław Wildstein. Przyjaciel zamordowanego w czasach PRL opozycjonisty podkreśla, że "Staszek zginął, ponieważ chciała tego Służba Bezpieczeństwa". 7 maja 2023 roku minęła 46. rocznica śmierci Stanisława Pyjasa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka społeczeństwo Bronisław Wildstein Stanisław Pyjas PRL

Sąd zatrzymał Karpińskiego w areszcie. Karnowski: to obciążenie dla Trzaskowskiego, ale też dla Tuska

- Wewnątrz PO funkcjonują tak naprawdę dwie partie - jest partia Trzaskowskiego i jest partia Tuska. Współpraca z jedną z tych sił powoduje, że jest się u tej drugiej na cenzurowanym, czy na czarnej liście. (...) Tutaj mówimy o obciążeniu zarówno Tuska, jak i Trzaskowskiego, dlatego że Karpiński był ministrem skarbu - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski z "Sieci", komentując podtrzymanie przez sąd decyzji o areszcie dla Włodzimierza Karpińskiego, sekretarza Warszawy, który jest oskarżony w aferze korupcyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Świątek Jacek Karnowski Bronisław Wildstein Włodzimierz Karpiński korupcja areszt prokuratura sąd

Autorytet Jana Pawła II. Dokąd zmierzamy jako społeczeństwo?

W "Klubie Trójki", wraz Bronisławem Wildsteinem, autorem książki "Wobec wojny, zarazy i nicości", i prof. Andrzejem Nowakiem, który opublikował niedawno książkę "Wojna i dziedzictwo. Historia najnowsza", rozmawialiśmy o tym, w jakim miejscu jesteśmy jako społeczeństwo, także w kontekście debaty wokół Jana Pawła II.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Magdalena Drohomirecka Jan Paweł II Bronisław Wildstein Klub Trójki