Polskie Radio
Section05
Bronisław Wildstein

Kongres Polska Wielki Projekt "Może się okazać, że koszty okażą się wyższe niż zyski". Bronisław Wildstein o bilansie Polskie w UE

 -  UE jest wspólnotą interesów. Powinna trwać, dobrze byłoby, aby trwała, ale na pewnych warunkach. Musimy być traktowani po partnersku, a niestety nie jesteśmy - powiedział w Polskim Radiu 24 Bronisław Wildstein, który podczas podczas Kongresu Polska Wielki Projekt 2021 prowadził panel "Polska w UE, bilans członkostwa".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Polska Wielki Projekt Prawo i Sprawiedliwość Bronisław Wildstein Unia Europejska Europa

Burza na Twitterze po artykule Wildsteina. Matczak oburzony krytyką, dziennikarze bronią publicysty "Sieci"

Profesor prawa i wykładowca UW Marcin Matczak zarzucił na Twitterze Bronisławowi Wildsteinowi, że ten skrytykował jego książkę "Imperium tekstu" bez jej przeczytania. W obronie publicysty tygodnika "Sieci" wystąpili dziennikarze. "Matczak manipuluje" - napisał Sławomir Jastrzębowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bronisław Wildstein Samuel Pereira dziennikarze społeczeństwo

"Dostał stanowisko od Merkel. To wątpliwa kwalifikacja dla polskiego polityka". Wildstein o Tusku

-  Pojawia się osoba, która jest postrzegana przez zwolenników PO jako niezwykła, wspaniała, oświecona - dlatego, że Angela Merkel dała jej stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. To dla mnie dość wątpliwa kwalifikacja dla polskiego polityka - powiedział w Polskim Radiu 24 Bronisław Wildstein, pisarz i publicysta. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA POLSKA Donald Tusk Platforma Obywatelska polityka Bronisław Wildstein

Bronisław Wildstein: zawsze chciałem być pisarzem

- Pisałem już od podstawówki, tylko nigdy nie kończyłem. Potem, już na studiach, kilka rzeczy nawet skończyłem. To były takie rzeczy, z których niektóre teoretycznie mogłyby zupełnie śmiało przejść przez cenzurę, ale nie drukowałem nic. Zadebiutowałem bardzo późno, miałem wtedy 37 lat - mówił w Programie 2 Polskiego Radia Bronisław Wildstein, intelektualista, pisarz i dziennikarz, a w przeszłości opozycjonista.
Zobacz więcej na temat:  Polska Wielki Projekt Bronisław Wildstein Wacław Holewiński Dwójka opozycja demokratyczna PRL emigracja

"Mamy kontrelitę". Bronisław Wildstein o Kongresie Polska Wielki Projekt

- Kontrelita ciągle jest mniejszością w sensie kulturowym, pomimo wygranej politycznie. I szczerze powiedziawszy większość polityczna niewiele zrobiła, by mniejszość się rozszerzyła - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Bronisław Wildstein, laureat nagrody im. Lecha Kaczyńskiego w ramach Kongresu Polska Wielki Projekt. 
Zobacz więcej na temat:  Antoni Trzmiel Polska Wielki Projekt Bronisław Wildstein

Bronisław Wildstein: UE stała się instrumentem najsilniejszego państwa, czyli Niemców

- Od pięciu lat w Polsce władzę, zarówno w wymiarze parlamentarnym, jak i prezydenckim, sprawują ludzie, którzy akcent kładą na sprawy narodowe - powiedział w Polskim Radiu 24 Bronisław Wildstein. Publicysta uważa, iż przez to w UE trwa na nasz kraj nagonka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Antoni Trzmiel Polska Wielki Projekt Prawo i Sprawiedliwość Bronisław Wildstein Unia Europejska Europa

FESTIWAL NNW Bronisław Wildstein: żyjemy w świecie, który odwraca znaczenia

- Opowiada nam się o buncie, młodych awangardowych twórcach, ale to żaden bunt, tylko konformizm i powielanie schematów dominującej ideologii, a ta awangarda to powielanie form, które się zupełnie zdewaluowały, bo były stworzone jakiś czas temu, właśnie jako bunt, ale niespecjalnie były interesujące - powiedział w Polskim Radiu 24 Bronisław Wildstein, publicysta i laureat literackiej nagrody festiwalu "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bronisław Wildstein Magdalena Piejko Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci

"To było obudzenie się ducha republikańskiego w Polakach". Wildstein o Solidarności

- Okazało się, że cały naród był w stanie zorganizować się i wystąpić w imię swojego wspólnotowego dobra. To było coś nieprawdopodobnego. To było obudzenie się ducha republikańskiego. A wydawało się, że w Polsce poczucie wspólnoty zostało zgruchotane - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Bronisław Wildstein. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Solidarność Walcząca Solidarność NSZZ strajki sierpniowe komunizm Gdynia porozumienia sierpniowe historia Polski Bronisław Wildstein

Bronisław Wildstein: chodzi o znalezienie podstawowej osi sporu, która dzieli nasz świat

- Chodzi o bunt metafizyczny, odmowę akceptacji świata takim, jaki on jest i człowieka z jego naturą. Bunt towarzyszy nam od zawsze, takie przekonanie, że człowiek może się usytuować na boskiej pozycji. Dowolnie stwarzać świat, buntować się przeciwko jego regułom - mówił w audycji "O wszystkim z kulturą" Bronisław Wildstein, autor eseju "Bunt i afirmacja".
Zobacz więcej na temat:  Bronisław Wildstein filozofia Dwójka Wacław Holewiński

Wildstein: część ludzi walczących z komunizmem zakwestionowała etos Solidarności

- Ruch Solidarności przeciwko komunizmowi był prowadzony pod hasłem wolności, powrotu do tradycji, religii, historii, do elementarnych zasad moralnych. To wszystko zostało zakwestionowane po upadku komunizmu przez część ludzi, którzy walczyli z komunizmem - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Bronisław Wildstein. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Bronisław Wildstein Solidarność Michał Rachoń historia Polski