Polskie Radio
Section05
Bronisław Wildstein

Bronisław Wildstein: manifestacją chcieliśmy uczcić śmierć Stanisława Pyjasa

- Zamordowanie naszego przyjaciela Stanisława Pyjasa spowodowało, że zdecydowaliśmy się wystąpić publicznie, że już koniec z konspiracją, że występujemy publicznie z protestem - mówił w Polskim Radiu 24 Bronisław Wildstein, publicysta, pisarz.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Pyjas Kraków HISTORIA PRL Studencki Komitet Solidarności POLSKA komunizm historia Polski represje społeczeństwo służba bezpieczeństwa milicja Bronisław Wildstein Polskie Radio 24

"Projekt eksterminacji narodu". Bronisław Wildstein o wojnie na Ukrainie

- W Europie pełnoskalowa agresja, wojna w pełnym wymiarze, z takim - w podtekście - projektem eksterminacji narodu, bo to mocno słyszymy ze strony Rosji, to rzeczywiście coś, czego nie przewidywaliśmy - mówił w Polskim Radiu 24 Bronisław Wildstein, dziennikarz, publicysta i pisarz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Dudkiewicz Bronisław Wildstein ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna 2022 serwis wschodni

Wildstein: NATO powinno się włączyć w konflikt na Ukrainie. Im wcześniej, tym lepiej

Propozycja Jarosława Kaczyńskiego o misji pokojowej NATO na Ukrainie oznacza włączenie się NATO do tego konfliktu. Ja to mówię z pełnym uznaniem. Uważam, że wcześniej czy później, lepiej wcześniej niż później, NATO powinno się włączyć w ten konflikt - mówił w Polskim Radiu 24 pisarz i publicysta Bronisław Wildstein. Gościem debaty był także wieloletni redaktor naczelny "Tygodnika Solidarność" Andrzej Gelberg.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Świątek Bronisław Wildstein ŚWIAT Kijów Ukraina wojna 2022 serwis wschodni Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Wołodymyr Zełenski

Wydarzenie, które wstrząsnęło Polską. 17 lat temu opublikowano "listę Wildsteina"

1 lutego 2005 roku do internetu trafiła tzw. lista Wildsteina, czyli spis nazwisk i sygnatur z katalogu osobowego Instytutu Pamięci Narodowej. Zbiór zawiera około 240 tysięcy imion i nazwisk osób, które były źródłami informacji służb bezpieczeństwa PRL – zarówno świadomych agentów, jak i osób niezwerbowanych.
Zobacz więcej na temat:  Bronisław Wildstein lustracja służba bezpieczeństwa HISTORIA

FESTIWAL NNW "Masowa kultura prawie nie mówi o przeszłości". Bronisław Wildstein o wpływie historii na teraźniejszość

- Prezentyzm, czyli czytanie historii poprzez nasze obecne doświadczenia, to jest nasz podstawowy błąd. Historia uczy nas różnych rzeczy, ale trzeba do niej podejść z pokorą i nie nakładać na nią oceny rzeczywistości - mówił dziennikarz i publicysta Bronisław Wildstein na antenie Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci KULTURA kino FILM HISTORIA społeczeństwo Bronisław Wildstein

Kongres Polska Wielki Projekt "Może się okazać, że koszty okażą się wyższe niż zyski". Bronisław Wildstein o bilansie Polskie w UE

 -  UE jest wspólnotą interesów. Powinna trwać, dobrze byłoby, aby trwała, ale na pewnych warunkach. Musimy być traktowani po partnersku, a niestety nie jesteśmy - powiedział w Polskim Radiu 24 Bronisław Wildstein, który podczas podczas Kongresu Polska Wielki Projekt 2021 prowadził panel "Polska w UE, bilans członkostwa".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Polska Wielki Projekt Prawo i Sprawiedliwość Bronisław Wildstein Unia Europejska Europa

Burza na Twitterze po artykule Wildsteina. Matczak oburzony krytyką, dziennikarze bronią publicysty "Sieci"

Profesor prawa i wykładowca UW Marcin Matczak zarzucił na Twitterze Bronisławowi Wildsteinowi, że ten skrytykował jego książkę "Imperium tekstu" bez jej przeczytania. W obronie publicysty tygodnika "Sieci" wystąpili dziennikarze. "Matczak manipuluje" - napisał Sławomir Jastrzębowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bronisław Wildstein Samuel Pereira dziennikarze społeczeństwo

"Dostał stanowisko od Merkel. To wątpliwa kwalifikacja dla polskiego polityka". Wildstein o Tusku

-  Pojawia się osoba, która jest postrzegana przez zwolenników PO jako niezwykła, wspaniała, oświecona - dlatego, że Angela Merkel dała jej stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. To dla mnie dość wątpliwa kwalifikacja dla polskiego polityka - powiedział w Polskim Radiu 24 Bronisław Wildstein, pisarz i publicysta. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA POLSKA Donald Tusk Platforma Obywatelska polityka Bronisław Wildstein

Bronisław Wildstein: zawsze chciałem być pisarzem

- Pisałem już od podstawówki, tylko nigdy nie kończyłem. Potem, już na studiach, kilka rzeczy nawet skończyłem. To były takie rzeczy, z których niektóre teoretycznie mogłyby zupełnie śmiało przejść przez cenzurę, ale nie drukowałem nic. Zadebiutowałem bardzo późno, miałem wtedy 37 lat - mówił w Programie 2 Polskiego Radia Bronisław Wildstein, intelektualista, pisarz i dziennikarz, a w przeszłości opozycjonista.
Zobacz więcej na temat:  Polska Wielki Projekt Bronisław Wildstein Wacław Holewiński Dwójka opozycja demokratyczna PRL emigracja

"Mamy kontrelitę". Bronisław Wildstein o Kongresie Polska Wielki Projekt

- Kontrelita ciągle jest mniejszością w sensie kulturowym, pomimo wygranej politycznie. I szczerze powiedziawszy większość polityczna niewiele zrobiła, by mniejszość się rozszerzyła - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Bronisław Wildstein, laureat nagrody im. Lecha Kaczyńskiego w ramach Kongresu Polska Wielki Projekt. 
Zobacz więcej na temat:  Antoni Trzmiel Polska Wielki Projekt Bronisław Wildstein

Bronisław Wildstein: UE stała się instrumentem najsilniejszego państwa, czyli Niemców

- Od pięciu lat w Polsce władzę, zarówno w wymiarze parlamentarnym, jak i prezydenckim, sprawują ludzie, którzy akcent kładą na sprawy narodowe - powiedział w Polskim Radiu 24 Bronisław Wildstein. Publicysta uważa, iż przez to w UE trwa na nasz kraj nagonka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Antoni Trzmiel Polska Wielki Projekt Prawo i Sprawiedliwość Bronisław Wildstein Unia Europejska Europa

FESTIWAL NNW Bronisław Wildstein: żyjemy w świecie, który odwraca znaczenia

- Opowiada nam się o buncie, młodych awangardowych twórcach, ale to żaden bunt, tylko konformizm i powielanie schematów dominującej ideologii, a ta awangarda to powielanie form, które się zupełnie zdewaluowały, bo były stworzone jakiś czas temu, właśnie jako bunt, ale niespecjalnie były interesujące - powiedział w Polskim Radiu 24 Bronisław Wildstein, publicysta i laureat literackiej nagrody festiwalu "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bronisław Wildstein Magdalena Piejko Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci