X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polskie Radio i Biuro Programu „Niepodległa” stworzą portal poświęcony Bitwie Warszawskiej

14.02.2020 14:42
W 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. powstanie internetowe kompendium wiedzy o tej jednej z 18 przełomowych bitew w historii świata
Audio
  • Powstanie portal poświęcony Bitwie Warszawskiej (relacja Ewy Plisieckiej)
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska oraz dyrektor Biura Programu Niepodległa Jan Kowalski
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska oraz dyrektor Biura Programu "Niepodległa" Jan KowalskiFoto: Cezary Piwowarski

W związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej 1920 roku Polskie Radio i Biuro Programu „Niepodległa” wspólnie stworzą nowoczesną stronę internetową, która w sposób narracyjny opowie o genezie, przebiegu i skutkach jednej z 18. przełomowych bitew w historii świata. Portal powstanie z okazji 100. rocznicy zwycięskich walk z bolszewikami pod Warszawą. W 1920 roku, dzięki zaangażowaniu polskich wojsk i społeczeństwa, udało się powstrzymać bolszewicką nawałę, co przyczyniło się w kilka miesięcy później do zwycięstwa w wojnie polsko-bolszewickiej. List intencyjny w sprawie tworzenia portalu podpisali prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska oraz dyrektor programu "Niepodległa" Jan Kowalski.

Strona w nowoczesny sposób przybliży wiedzę o Bitwie Warszawskiej 1920 roku – zapowiada prezes Agnieszka Kamińska. Dyrektor Programu "Niepodległa" Jan Kowalski wyjaśnia zaś, że portal będzie multimedialnym i wielojęzykowym kompendium wiedzy o Bitwie Warszawskiej. Jak dodaje wicedyrektor Informacyjnej Agencji Radiowej Krzysztof Kossowski, portal poświęcony Bitwie Warszawskiej będzie tworzony według najnowocześniejszych wzorców.

Bitwa Warszawska, zwana Cudem nad Wisłą, była kluczowym starciem konfliktu, toczącego się w latach 1919-1920. W bitwie tej 15 sierpnia 1920 roku Polacy pokonali Armią Czerwoną. Wygrana zapewniła naszemu państwu niepodległość na blisko 20 lat i uchroniła Europę Zachodnią przed rewolucją komunistyczną.

Na portalu poświęconemu bitwie znajdą się komentarze historyków i ekspertów, którzy przybliżą realia wojny polsko-bolszewickiej, a także wyjaśnią jaki skutek dla losów Europy i świata miała wygrana polskich wojsk w 1920 roku. Portal zostanie uruchomiony 15 lipca, na miesiąc przed setną rocznicą Bitwy Warszawskiej.

IAR/ep