X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zaprasza na cykl spotkań "Z Piłsudskim po Kresach"

04.12.2020 09:44
Z okazji przypadającej w tym roku 153. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zaprasza na inaugurację cyklu wyjątkowych spotkań "Z Piłsudskim po Kresach". Ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce, wydarzenie odbędzie się poprzez internet.
Audio
  • Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zaprasza na cykl spotkań "Z Piłsudskim po Kresach". Z Tomaszem Kubą Kozłowskim, inicjatorem spotkań rozmawia Ewa Plisiecka [posłuchaj]
Józef Piłsudski i Ignacy Paderewski
Józef Piłsudski i Ignacy PaderewskiNarodowe Archiwum Cyfrowe

Cykl rozpocznie się w sobotę 5 grudnia prezentacją "Zułów. Od kolebki do narodowego panteonu", poświęconą burzliwym dziejom Zułowa nad Merą w XIX i XX wieku. Jak informują organizatorzy, "do miejsca urodzin Marszałka podążymy w ślad za wybitnym budowniczym kolei warszawsko-petersburskiej Stanisławem Kierbedziem i malarzem - kolorystą Zenonen Kononowiczem, popłyniemy kajakiem, pobiegniemy na nartach, pojedziemy z narodową kawalkadą wileńskich Polaków obchodzących w Zułowie Święto 3 Maja".

Całość ilustrowana będzie oryginalną ikonografią. Szczególną atrakcją będzie możliwość zobaczenia fragmentu wystawy stałej poświęconego miejscu urodzin Marszałka. Najciekawsze, oryginalne pamiątki zułowskie prezentowane w Muzeum pokaże Michał Bronowicki, kurator tej części wystawy stałej.

Pomysłodawcą i autorem cyklu "Z Piłsudskim po Kresach jest Tomasz Kuba Kozłowski, znawca i popularyzator dziedzictwa historyczno-kulturowego Kresów z Domu Spotkań z Historią w Warszawie.

Link do nagrania będzie dostępny w wydarzeniu utworzonym w Facebooku i na fanpage'u Muzeum w sobotę, 5 grudnia od godz. 10.30