X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Mińsk: album o polskich miejscach pamięci na środkowej i wschodniej Białorusi

19.02.2021 12:39
W Mińsku ukazał się album poświęcony polskim miejscom pamięci na środkowej i wschodniej Białorusi. Wydanie jest prezentowane na otwartych w piątek w białoruskiej stolicy targach książki.
Audio
  • Mińsk: album o polskich miejscach pamięci na środkowej i wschodniej Białorusi. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock.com/Alexander Kobelyatskiy

Autor publikacji Michał Chabros powiedział Polskiemu Radiu, że opisanych zostało ponad 60 miejsc. - Są to miejsca reprezentujące w zasadzie wszystkie ważne dla polskiej historii wydarzenia - począwszy od Powstania Kościuszkowskiego, poprzez Powstanie Styczniowe , wojne polsko-bolszewicką i wojnę 1939 roku - powiedział dyplomata.

Michal Chabros zaznaczył, że album wpisuje się w starania polskich władz i organizacji przywracania pamięci historycznej. - Ten album idzie za fizycznym przywracaniem pamięci działaniom ambasady wspieranym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Fundację Pomoc Polakom na Wschodzie. Jako przykład może służyć cmentarz w Głębokiem, jedna z największych na środkowej Białorusi polska kwatera wojenna roku 1920- powiedział Michał Chabros.

Album "Polskie miejsca pamięci narodowej w środkowej i wschodniej Białorusi" ukazał się dzięki wsparciu Ambasady Polski na Białorusi i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Promocją wydania na Białorusi zajął się Instytut Polski w Mińsku.

IAR/dad

Polskie stypendia dla blisko 800 represjonowanych osób z Białorusi

19.02.2021 08:22
Blisko 800 osób z Białorusi skorzysta w tym roku z ze stypendiów sfinansowanych przez Polskę w ramach pomocy represjonowanym. Są to głównie stypendyści Programu im. Kalinowskiego, ale także naukowcy i przyszli dyplomaci – powiedział Jan Malicki.

Zasłużeni polscy glottodydaktycy od lat skutecznie uczą języka polskiego cudzoziemców

19.02.2021 14:00
Naukowcy – nauczyciele języka polskiego - pracują na uniwersytetach w Polsce, prowadząc kursy letnie i stacjonarne, ale także na uczelniach zagranicznych.  Umożliwia to między innymi program Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej „Polonista”. Wszyscy mówią o ogromnej satysfakcji, jaką czerpią ze swojej pracy.

Minister zdrowia: w Polsce mamy już trzecią falę koronawirusa

19.02.2021 12:14
W Polsce mamy już trzecią falę koronawirusa, to nie jest zjawisko, które nas czeka w przyszłości - powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. Pytanie jest nie "czy", tylko "jakiej skali" ta fala będzie - wyjaśnił.