X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

IPN prowadzi poszukiwania ofiar totalitaryzmów w Warszawie

27.05.2021 13:23
Dawne więzienie mokotowskie i jedna z kwater na Wojskowych Powązkach w Warszawie - to kolejne miejsca, w których Instytut Pamięci Narodowej prowadzi poszukiwania ofiar totalitaryzmów.
Prace archeologów
Prace archeologówFot.: IPN. Źródło: Twitter/@PoszukiwaniaIPN

Wiceszef IPN profesor Krzysztof Szwagrzyk powiedział Polskiemu Radiu, że w przypadku byłej katowni komunistycznej bezpieki przy ulicy Rakowieckiej to już przedostatni etap poszukiwań. Obecne działania jego zespołu są prowadzone na terenie wokół pawilonu N, w którym do momentu likwidacji więzienia przetrzymywano najniebezpieczniejszych osadzonych.

- Z relacji wiemy, że przy budowie pawilonu odnajdywano szczątki ludzkie. Naszym zadaniem jest potwierdzenie tych relacji. Po dwóch tygodniach naszych działań będziemy mogli powiedzieć, że do przebadania pozostał już tylko jeden obszar znajdujący się pod parkingiem od ulicy Rakowieckiej - wyjaśnił wiceprezes IPN.

Od początku tygodnia trwają też prace w Kwaterze C Cmentarza Wojskowego na Powązkach. Profesor Krzysztof Szwagrzyk spodziewa się odnalezienia konkretnych ofiar komunistycznego terroru. - Jesteśmy tam po to, żeby odnaleźć w tej chwili trzy ofiary - dwóch mężczyzn i jedną kobietę, którzy zostali zabici w latach 1947-48. Dwie ofiary Urzędu Bezpieczeństwa, jedna Informacji Wojskowej. Mam nadzieję, że już w przyszłym tygodniu będziemy mogli przekazać informacje o efektach naszych działań prowadzonych na terenie kwatery C Wojskowych Powązek - powiedział wiceszef IPN.

Wczoraj na posiedzeniu jednej z senackich komisji prezes IPN dr Jarosław Szarek poinformował, że są kolejne identyfikacje ofiar zbrodni reżimów totalitarnych.

Potwierdzenie tożsamości nie będzie dotyczyło jednak ofiar komunistów z powązkowskiej Łączki. Do tej pory odnaleziono tam szczątki około 300 osób, zidentyfikowano ponad 70 z nich.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Warszawa IPN historia Polski