Redakcja Polska

Sabina Poulsen i Polski Przystanek na Wyspach Owczych

27.11.2020 13:15
Wśród zimnych wód Oceanu Atlantyckiego, na Wyspach Owczych, Sabina Poulsen z dziećmi stworzyła dom pełen polskich akcentów. Przystanek Polska od lat stanowi bezpieczną przystań dla Polaków wybierających się na daleką Północ.
Audio
  • Na rozmowę z Sabiną Poulsen, twórczynią Polskiego Przystanku na Wyspach Owczych, autorką bloga Wyspy Owcze FO i przewodnika „Wyspy Owcze z pierwszej ręki” zaprasza Małgorzata Frydrych.
Sabina Poulsen na Wyspach Owczych.
Sabina Poulsen na Wyspach Owczych.Foto: arch. pryw. Sabiny Poulsen

Na Wyspy przyjechałam za miłością do męża, małżeństwo nie przetrwało, ale przywiązanie do Wysp już tak” - wspomina Sabina Poulsen. Polka przyznaje, że mieszka w pięknym i wyjątkowym miejscu, co niestety nie zmniejsza tęsknoty za bliskimi i ojczyzną.

„W naszym rodzinnym domu i życiu Polska zawsze jest i będzie obecna. Na Boże Narodzenie mamy bogato ozdobiony dom w stylu skandynawskim, ale na stole jest Biblia i czytamy fragment Ewangelii przed Wigilią. Przed Wielkanocą Polki z dziećmi chodzą do katolickiego kościoła święcić pokarmy. W Święto Niepodległości z mojego domku na klifie dumnie łopocze biało-czerwona flaga” - mówi gość audycji z cyklu "Kierunek: Polska".

Na rozmowę z Sabiną Poulsen, twórczynią Polskiego Przystanku na Wyspach Owczych, autorką bloga Wyspy Owcze FO i przewodnika „Wyspy Owcze z pierwszej ręki” zaprasza Małgorzata Frydrych.