X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Sabina Poulsen i Polski Przystanek na Wyspach Owczych

27.11.2020 13:15
Wśród zimnych wód Oceanu Atlantyckiego, na Wyspach Owczych, Sabina Poulsen z dziećmi stworzyła dom pełen polskich akcentów. Przystanek Polska od lat stanowi bezpieczną przystań dla Polaków wybierających się na daleką Północ.
Audio
  • Na rozmowę z Sabiną Poulsen, twórczynią Polskiego Przystanku na Wyspach Owczych, autorką bloga Wyspy Owcze FO i przewodnika „Wyspy Owcze z pierwszej ręki” zaprasza Małgorzata Frydrych.
Sabina Poulsen na Wyspach Owczych.
Sabina Poulsen na Wyspach Owczych.Foto: arch. pryw. Sabiny Poulsen

Na Wyspy przyjechałam za miłością do męża, małżeństwo nie przetrwało, ale przywiązanie do Wysp już tak” - wspomina Sabina Poulsen. Polka przyznaje, że mieszka w pięknym i wyjątkowym miejscu, co niestety nie zmniejsza tęsknoty za bliskimi i ojczyzną.

„W naszym rodzinnym domu i życiu Polska zawsze jest i będzie obecna. Na Boże Narodzenie mamy bogato ozdobiony dom w stylu skandynawskim, ale na stole jest Biblia i czytamy fragment Ewangelii przed Wigilią. Przed Wielkanocą Polki z dziećmi chodzą do katolickiego kościoła święcić pokarmy. W Święto Niepodległości z mojego domku na klifie dumnie łopocze biało-czerwona flaga” - mówi gość audycji z cyklu "Kierunek: Polska".

Na rozmowę z Sabiną Poulsen, twórczynią Polskiego Przystanku na Wyspach Owczych, autorką bloga Wyspy Owcze FO i przewodnika „Wyspy Owcze z pierwszej ręki” zaprasza Małgorzata Frydrych.