X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

75. rocznica wybuchu powstańczego zrywu Warszawy

26.07.2019 16:26
Z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w stolicy odbędą się między innymi koncerty, spektakle teatralne, wystawy i oficjalne uroczystości, z udziałem powstańców
Audio
  • W magazynie m.in. o wizycie nowej szefowej Komisji Europejskiej w Warszawie, o obchodach 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz książce poświęconej Obławie Augustowskiej [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: rzeszow.ipn.gov.pl

W magazynie "Widziane z Polski" relacjonujemy  spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z nową szefową KE, Ursulą von der Leyen.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że spotkanie z przewodniczącą elekt Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen spełniło jego oczekiwania. Przewodnicząca Komisji w czwartek złożyła wizytę w Warszawie. 

Premier powiedział, że rozmawiał z Ursulą von der Leyen o pozytywnej przyszłości dla Unii Europejskiej i Polski. 

Mateusz Morawiecki podkreślił, że do spotkania doszło w momencie, gdy nowe osoby obejmują funkcje w Unii Europejskiej. Taki moment daje dodatkową szansę na nowe otwarcie i na to, żeby popatrzeć pozytywnie w przyszłość - dodał szef polskiego rządu.

Polska zaproponowała kandydaturę Krzysztofa Szczerskiego na unijnego komisarza. Poinformował o tym premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z przewodniczącą Komisji Europejskiej, Ursulą von der Leyen, w Warszawie. Premier podkreślił, że kandydatura Krzysztofa Szczerskiego, szefa gabinetu prezydenta, została wypracowana we współpracy z prezydentem Andrzejem Dudą.

Rozpoczęly się obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Z dr Pawłem Ukielskim, wicedyrektorem Muzeum Powstania Warszawskiego rozmawia o nich Przemysław Pawełek.

W Wilnie w ubiegłym tygodniu została zaprezentowana publikacja poświęcona Obławie Augustowskiej z lipca 1945 roku, podczas której wojska sowieckie aresztowały na Suwalszczyźnie kilka tysięcy osób podejrzewanych o współpracę z podziemiem niepodległościowym. Byli wśród nich także Litwini. Publikacja pod tytułem "Miotła Stalina", wydana przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, została zaprezentowana w wileńskim Parku Pamięci Tuskulanum . Z jednym ze współautorów publikacji, Łukaszem Adamskim rozmawiał Kamil Zalewski.

W audycji również mówimy o bardzo ważnej i ciekawej działalności Polsko-Ukraińsko-Kanadyjska Fundacji Stypendialnej „Kalyna”. Z Grażyną Staniszewską, przewodniczącą Rady Fundacji "Kalyna" rozmawiał Andrzej Rybałt.

W programie również o Polonijnych Spotkaniach z Historią Najnowszą organizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej.


Zapraszamy także do wysłuchania audycja z cyklu "Wybitni Polacy II RP", poświęconej Karolowi Szymanowskiemu, najwybitniejszemu polskiemu kompozytorowi po Fryderyku Chopinie, jednemu z największych twórców europejskich swoich czasów. Pianistę i pedagoga, rektoar Konserwatorium Muzycznego w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina), odznaczono Wielką Wstęgą Orderu Odrodzenia Polski.

Do wysłuchania magazynu "Widziane z Polski" zaprasza Halina Ostas.