X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Sukces Polaków na Litwie. Przedstawiciele polskiej mniejszości w litewskim rządzie

16.08.2019 20:00
Prezydent Litwy Gitanas Nauseda zatwierdził skład odnowionego rządu premiera Sauliusa Skvernelisa. W nowym gabinecie jest trzech nowych ministrów, a dwoje swoich przedstawicieli będzie miała też Akcja Wyborcza Polaków na Litwie-Związek Chrześcijańskich Rodzin.
Audio
  • W magazynie m.in. wywiad z ambasadorem RP w Waszyngtonie, ocena zmian w litewskim rządzie, w którym znaleźli się przedstawiciele polskiej mniejszości na Litwie oraz relacja ze spotkania repatriantów z Kazachstanu w Warszawie
Premier Mateusz Morawiecki i premier Saulius Skvernelis. Zdjęcie ilustracyjne.
Premier Mateusz Morawiecki i premier Saulius Skvernelis. Zdjęcie ilustracyjne.Foto: premier.gov.pl

W magazynie "Widziane z Polski" komentujemy wybuch w Rosji, pocisku o napędzie nuklearnym. Z Juliszem Sabakiem z portalu defence24.pl, rozmawia na ten temat Przemysław Pawełek.

Z Piotrem Wilczkiem, ambasadorem Polski w Waszyngtonie rozmawiamy o polsko-amerykańskich stosunkach. - Relacje są znakomite, a częste spotkania prezydentów obu krajów świadczą o ważności sojuszu polsko-amerykańskiego - uważa polski ambasador w USA. W związku ze zbliżającą się wizytą amerykańskiego prezydenta w Polsce, dyplomata udzielił wywiadu polonijnym mediom - Radiu Chicago i Telewizji Polvision.

W audycji także ocena zmian w litewskim rządzie, w którym znaleźli się przedstawiciele polskiej mniejszości. Prezydent Litwy Gitanas Nauseda zatwierdził skład odnowionego rządu premiera Sauliusa Skvernelisa. W nowym gabinecie jest trzech nowych ministrów, a dwoje swoich przedstawicieli będzie miała też Akcja Wyborcza Polaków na Litwie-Związek Chrześcijańskich Rodzin. O nowym litewskim rządzie i udziale w nim naszych rodaków, z publicystą i komentatorem Aleksandrem Radczenką rozmawiał w Wilnie Kamil Zalewski.

W magazynie odwiedzamy także repariantów z Kazachstanu, którzy w minionym roku osiedlili się w Polsce. Podczas kursu językowo-adaptacyjnego zorganizowanego przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą poznawali polskie realia i szlifowali język ojczysty. Wicedyrektor ORPEG Małgorzata Kamińska mówi, że wiedza o przepisach obowiązujących w naszym kraju ułatwi i usprawni ich integrację. Tę część naszego programu przygotowała Ewa Plisiecka.

W naszym programie również audycja z cyklu "Wybitni Polacy II RP", poświęcona Januszowi Kusocińskiemu, złotemu medaliście olimpijskiemu z Los Angeles, wielokrotnemu mistrzowi oraz rekordziście Polski w biegach średnich i długich, zamordowanemu przez Niemców w roku 1940 w Palmirach.

Do wysłuchania magazynu "Widziane z Polski" zaprasza Halina Ostas.

Zobacz więcej na temat: MSZ Rosja repatrianci Litwa