X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Wspomnienia z kampanii wrześniowej 1939 roku

01.09.2019 08:00
W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej przywołujemy wspomnienia z kampanii wrześniowej porucznika Romana Bojarskiego i zapraszamy na wystawę zatytułowaną "Baon Stołeczny w obronie Warszawy w 1939 roku"
Audio
  • W magazynie m.in. wspomnienia z kampanii wrześniowej 1939 roku, informacje o wystawie o Baonie Stołecznym i kampanii społecznej #KtoTyJesteś [posłuchaj]
Kampania wrześniowa 1939 roku. Zdjęcie ilustracyjne
Kampania wrześniowa 1939 roku. Zdjęcie ilustracyjneFoto: www.1939.pl

W magazynie "Widziane z Polski" mówimy o szansach Polski na tekę rolnictwa w przyszłej Komisji Europejskiej. Nowy polski kandydat na komisarza Janusz Wojciechowski rozmawiał na ten temat z przyszłą szefową Komisji, Ursulą von der Leyen. Wcześniej z kandydowania zrezygnował obecny szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

W audycji także relacja z inauguracji kampanii #KtoTyJesteś. W gmachu polskiego parlamentu Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie zapoczątkowała drugą edycję kampanii popularyzującej naukę języka polskiego wśród osób polskiego pochodzenia mieszkających poza granicami kraju.

Organizatorzy kampanii przygotowali dwa spoty wideo. Zainteresowani nauką języka polskiego na stronie internetowej www.ktotyjestes.pl mogą znaleźć wykaz zagranicznych placówek , gdzie można uczyć się języka polskiego oraz informacje pomocne w nauce tego języka. 

W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej przywołamy też wspomnienia z kampanii wrześniowej porucznika Romana Bojarskiego i zaprosimy państwa na wystawę zatytułowną "Baon Stołeczny w obronie Warszawy w 1939 roku".

W naszym programie również audycja z cyklu "Wybitni Polacy II RP", poświęcona Stanisławowi Marusarzowi, skoczkowi narciarskiemu, czterokrotnemu olimpijczykowi, kurierowi tatrzańskiemu i żołnierzowi Armii Krajowej.

Do wysłuchania magazynu "Widziane z Polski" zaprasza Halina Ostas.