Polskie Radio
Section05
Muzeum Niepodległości w Warszawie

Legendarny i kontrowersyjny dowódca - mjr Henryk Dobrzański

W Muzeum Niepodległości w Warszawie można oglądać wystawę "Hubal. Henryk Dobrzański 1897–1940" przygotowaną z okazji Roku majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala" na Mazowszu. Ostatni "zagończyk", żołnierz, który nie złożył broni po kapitulacji armii polskiej w 1939 roku, do dziś przykuwa uwagę.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Jankowska historia Polski wystawa Henryk Dobrzański Katarzyna Jankowska – PODCAST Muzeum Niepodległości w Warszawie II wojna światowa

Muzeum Niepodległości na 11 listopada. Wśród zaplanowanych wydarzeń m.in. koncert pieśni patriotycznych

W dniach 11-14 listopada 2021 Muzeum Niepodległości zaprasza do udziału w zorganizowanych przez instytucje wydarzeniach. Wśród nich m.in. koncert pieśni patriotycznych "Ta, co zwyciężyła" czy prezentacja rzeźby Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo KULTURA 11 listopada Święto Niepodległości Muzeum Niepodległości w Warszawie

Odwiedź Pałac Przebendowskich/Radziwiłłów w Warszawie. Akcja Muzeum Niepodległości

Muzeum Niepodległości w swojej głównej siedzibie - w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów w Warszawie - zorganizowało dzień otwarty. Zwiedzający mogą za darmo z kuratorem obejrzeć wystawy stałe i czasowe, wybrać się na spacer z przewodnikiem wokół pałacu, a także wziąć udział w kiermaszu wydawnictw muzeum w promocyjnych cenach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa Muzeum Niepodległości w Warszawie Polskie Radio KULTURA

"Traktat Ryski - sukces, czy porażka?". Unikatowy film Muzeum Niepodległości

W setną rocznicę podpisania traktatu ryskiego Muzeum Niepodległości w Warszawie pokazało film "Traktat Ryski - sukces, czy porażka?". Na mocy traktatu, kończącego wojnę polsko-bolszewicką, zostały wyznaczone granice państwa polskiego na wschodzie oraz uregulowano kwestie odszkodowań dla Polski. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Polskie Radio wojna polsko-bolszewicka historia Polski Muzeum Niepodległości w Warszawie

PATRONAT MEDIALNY "Muzealna Opowieść Wigilijna" online. "Jak Polacy świętowali Boże Narodzenie na nieludzkiej ziemi Sybiru"

O Wigilii w XIX-wiecznym rosyjskim więzieniu śledczym w Cytadeli i na Syberii opowie w ramach cyklu filmowego "Muzealna Opowieść Wigilijna" Michał Cieślak z Muzeum Niepodległości w Warszawie. "Muzealna Opowieść Wigilijna" to cykl filmów online, które muzeum będzie prezentować do jutra.
Zobacz więcej na temat:  Syberia Wigilia historia Polski pamięć społeczeństwo Muzeum Niepodległości w Warszawie POLSKA