X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Irlandia: ponownie najwyższy poziom restrykcji koronawirusowych

23.12.2020 08:00
Irlandia wraca od czwartku do najwyższego, piątego poziomu restrykcji koronawirusowych, które oznaczają lockdown, choć będą wprowadzone pewne modyfikacje - ogłosił rząd w Dublinie. Obowiązywać one będą do 12 stycznia.
Przed wejściem do centrum testów na Sars-CoV-2 w Dublinie
Przed wejściem do centrum testów na Sars-CoV-2 w DubliniePAP/EPA/AIDAN CRAWLEY

Premier Micheal Martin powiedział, że ten krok jest odpowiedzią na nadzwyczajny wzrost liczby przypadków Covid-19 - o ok. 10 proc. dziennie - co jest "po prostu nie do opanowania". Jak wyjaśnił, choć nie ma dowodów na to, że nowy, bardziej zakaźny szczep koronawirusa jest już w Irlandii, "najbezpieczniejszą i najbardziej odpowiedzialną rzeczą do zrobienia jest postępowanie przy założeniu, że już tutaj jest".

Najwyższy poziom restrykcji wejdzie w życie w Irlandii w Wigilię, ale jeszcze do 26 grudnia można będzie swobodnie podróżować po kraju. Dopiero od 27 grudnia obowiązywać będzie zakaz przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi hrabstwami. Również od 27 grudnia wizyty w domach zostaną ograniczone do jednego gospodarstwa domowego, zaś od 1 stycznia będą one możliwe tylko w celu udzielania pomocy potrzebującym.

Od 26 grudnia nabożeństwa muszą się odbywać tylko online, choć kościoły i inne świątynie pozostaną otwarte do indywidualnych modlitw. Od 2 stycznia liczba osób mogących brać udział w ślubach zostanie zmniejszona do sześciu.

Od popołudnia w czwartek zamknięte muszą być puby i restauracje, a także salony fryzjerskie. Hotele będą otwarte tylko dla gości z już dokonaną rezerwacją, którzy zameldują się przed 26 grudnia i mogą się w nich odbywać tylko niezbędne wydarzenia o charakterze innym niż towarzyskie. Otwarte pozostaną natomiast wszystkie sklepy, także te, które sprzedają produkty inne niż pierwszej potrzeby, choć nie odbędą się w nich poświąteczne wyprzedaże. Po przerwie świąteczno-noworocznej szkoły i przedszkola mają normalnie wznowić działalność.

Rząd zdecydował także, że zakaz ruchu lotniczego i promowego z Wielką Brytanią, gdzie rozprzestrzenia się nowa odmiana koronawirusa, pozostanie w mocy przynajmniej do 31 grudnia.

Dobowe statystki na temat rozwoju epidemii podawane są w Irlandii wieczorem, ale na rano na posiedzeniu rządu ministrowie dowiedzieli się już, że wtorkowy bilans zakażeń przekroczy 900, co będzie najwyższym poziomem od drugiej połowy października. W niedzielę i poniedziałek bilanse po raz pierwszy od początku listopada przekroczyły 700, zaś jeszcze na początku grudnia średnia z siedmiu kolejnych dni była poniżej 300. Zejście z zakażaniami do tego poziomu było efektem sześciotygodniowego lockdownu, który trwał do końca listopada.

PAP/ho