Polskie Radio
Section05
szczepionka

"Można bezpiecznie szczepić". Nowe zalecenia ekspertów w czasie pandemii

Obowiązkowe i zalecane szczepienia powinny być uzupełnione po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Przekonywali o tym specjaliści podczas konferencji prasowej w Warszawie. Większość przychodni podstawowej opieki zdrowotnej już na początku maja wznowiła szczepienia z zachowaniem zalecanych środków ostrożności.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce POLSKA szczepienia szczepionka zdrowie

Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego: populacja ma szansę uzyskać odporność na wirusa

- Nie spoglądajmy w stronę szczepionki, która być może nie będzie nam w ogóle potrzebna, jeżeli przechorujemy to jako populacja. Wykorzystujmy wszystkie narzędzia, którymi dziś dysponujemy do walki z wirusem - mówił w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego Grzegorz Gielerak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia choroba choroby zakaźne wirus wirusy zdrowie społeczeństwo szczepionka szczepienia

Prof. Piotr Religa: na szczepionkę przeciwko koronawirusowi poczekamy przynajmniej rok

- Stworzenie szczepionki w laboratorium to 3 do 6 miesięcy pracy. Mamy w Polsce możliwość stworzenia takiej szczepionki, ale podstawowym problemem są badania kliniczne zajmujące więcej czasu, a później produkcja - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Religa z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce choroba choroby zakaźne wirus wirusy zdrowie pandemia medycyna szczepionka szczepienia Piotr Nisztor