X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ważny głos Ambasador RP słyszalny na wiecu antywojennym w Bernie

07.03.2022 13:05
W sobotę na Bundesplatz przed parlamentem w Bernie, odbył się wiec sprzeciwu wobec agresji Rosji na Ukrainę, zorganizowany przez organizacje Ukraińców w Szwajcarii. Na manifestację przybyło ponad 1500 osób. Wystąpienie Iwony Kozłowskiej, Ambasador RP w Szwajcarii, przerywane było licznymi oklaskami i zostało bardzo dobrze przyjęte przez Szwajcarów.
Ambasadorowie Polski, Ukrainy i Gruzji na wiecu antywojennym w Bernie
Ambasadorowie Polski, Ukrainy i Gruzji na wiecu antywojennym w BernieAmbasada RP w Bernie

Swoje przemówienia wygłosili również ambasadorowie Ukrainy i Gruzji. Wystąpienie Ambasador RP Iwony Kozłowskiej było europejskim apelem o pokój i prawo do wolności oraz samostanowienia europejskich narodów.

Ambasador Iwona Kozłowska zwróciła uwagę na sprzeciw Polski, Europy i świata  wobec brutalnej kampanii prowadzonej przez władze Rosji przeciwko Ukrainie, podkreślając, że Polacy dobrze rozumieją, co oznacza utrata wolności, obce panowanie oraz pogarda dla człowieka. Podkreśliła, że nasz kraj ma tragiczną historię i jako naród często byliśmy zależni od wsparcia i solidarności innych narodów.

"Polska w sposób szczególny rozumie tragizm obecnej sytuacji i zagrożenia z niej wypływające dla całej Europy i wolnego świata. Polacy w przeszłości, tak jak dzisiaj Ukraińcy, walczyli o „wolność waszą i naszą”. Obecnie Polska pokazuje swoją solidarność przyjmując setki tysięcy potrzebujących pomocy z Ukrainy. Polska przyjmuje wszystkich uchodźców"  - podkreśliła Iwona Kozłowska. Zwróciła również szczególną uwagę, że nikt w Europie nie może odebrać nam prawa do wolności, suwerenności i samostanowienia.

Wystąpienie Ambasador RP w Szwajcarii, przerywane było licznymi oklaskami i zostało bardzo dobrze przyjęte przez Szwajcarów.


Źródło: Ambasada RP w Bernie