X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Raz, dwa, trzy... i po polsku mówisz Ty, czyli jak wykorzystać wakacje na naukę języka polskiego

18.07.2020 11:15
Organizowany nieprzerwanie od ponad 60 lat wakacyjny kurs języka polskiego, od którego zaczęła się historia POLONICUM, z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko osób młodych i studentów, ale także ludzi dojrzałych, różnych profesji i narodowości. W tym roku tradycję przerwała pandemia. Mimo to kurs się odbędzie, zmieni jedynie formę. 
Audio
  • Małgorzata Malinowska i Almudena Aldes de Anca opowiadają o zaletach wakacyjnego kursu języka polskiego [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnePixabay.com/suju

"Język polski bez granic"- to projekt multimedialny dla Polaków na Wschodzie i Polonii na całym świecie. 

Celem projektu jest podnoszenie świadomości językowej​ i promocja języka polskiego poza granicami kraju. Założeniem inicjatywy jest również ugruntowanie poczucia, że poprzez język można wzmacniać swoją narodową tożsamość oraz uświadomienie Polakom mieszkającym poza granicami kraju, że polszczyzna jest wartością samą w sobie, jest wspólnym dobrem, dlatego warto o nią dbać i przekazywać następnym pokoleniom.

Cykl audycji "Język polski bez granic", który powstał we współpracy z Fundacją Pomoc Polakom na Wschodzie, wraca na antenę Polskiego Radia dla Zagranicy.

W najnowszym odcinku razem z Małgorzatą Malinowską z Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców POLONICUM UW oraz Almudeną Aldes de Ancą, tłumaczką hiszpańskiego, zapraszamy na tegoroczny wakacyjny kurs języka polskiego.

Przekonamy się, że również w dorosłym życiu można z powodzeniem nauczyć się nawet jednego z najtrudniejszych języków na świecie, a wakacje są ku temu najlepszą okazją. W tym roku zmienia się charakter prowadzonych kursów, pandemia koronawirusa wymusiła na nauczycielach i studentach kontakty wyłącznie online. Organizatorzy jednak nie tracą ducha i są pewni, że zdołają pokonać nawet różnicę stref czasowych, ponieważ kursanci będą się łączyć z najodleglejszych miejsc na świecie. 

Audycja finansowana jest ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach Zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

Audycję zrealizowała Magdalena Górecka-Balcer.

Do wysłuchania programu zaprasza Katarzyna Semaan