X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2019

Lato z Radiem w tramwaju. Szczeniaczek czy parówka?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 12:49
Reporter Maciej Walecki odwiedził pętlę na Placu Narutowicza w Warszawie. Porozmawiał tam o… parówkach, szczeniaczkach i akwariach. Co mają wspólnego z pętlą tramwajową?
Audio
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: pixabay

"Lato z Radiem" postanowiło dowiedzieć się: czy w Warszawie łatwiej jeździ się autobusem, czy może jednak tramwajem? - Jazda tramwajem wydaje się prosta, ponieważ nie ma kierownicy, a prowadzą nas tory. Ale nie jest tak do końca, ponieważ muszę patrzeć na ułożenie torów, żeby prawidłowo skręcić. Hamowanie jest trudniejsze, ponieważ jego droga jest dużo dłuższa. Najtrudniej jest jesienią, kiedy spadają liście, deszcz miesza się z kurzem i powstaje maź na szynach. Wtedy jest niebezpiecznie, trzeba jechać powoli, żeby nie wpaść w poślizg - mówi Piotr Kazimierski, motorniczy jednego z warszawskich tramwajów.

Okazuje się, że tramwaje, które jeżdżą po Warszawie, mają także swoje nieoficjalne nazwy. Kiedyś na poszczególne modele mówiono "parówki" czy "trumienki", a dziś nazywa się je "szczeniaczkami", "akwariami" itd. Dlaczego akurat tak? O tym w nagraniu.

Jak wygląda kabina motorniczego? W jaki sposób myje się tramwaj? Jaką maksymalną prędkość osiągają warszawskie tramwaje?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Roman Czejarek

Reporter: Maciej Walecki

Data emisji: 01.07.2019

Godzina emisji: 9.00-12.00

DS/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak